""

Pato je majstor da se predstavi golom!

Vreme čitanja: 1min | sub. 02.04.16. | 18:21

Jedini klub za koji nije dao gol u debitantskom meču je Sao Paulo

Alešandre Pato nikada nije opravdao epitet jednog od najtalentovanijih fudbalera Brazila u 21. veku, ali za jednu stvar je majstor – golovi na debi utakmicama!

Pato je danas postigao pogodak u prvom nastupu za Čelsi koji je u Birmingemu pregazio Aston Vilu sa 4:0 u 32. kolu Premijer lige.

Ruku na srce, brazilskom napadaču nije danas bilo baš teško da se upiše i strelce s obzirom da je to uradio sa bele tačke u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Pato je sa 17 godina kao debitant u dresu Internasionala iz Porto Alegrea dao gol u trijumfu nad Palmeirasom (4:1) u šampionatu Brazila.

Na isti način predstavio se navijačima Milana, kada je dao gol u pobedi nad Napolijem od 5:2 u italijanskom šampionatu.

Pogotkom je Pato debitovao i 2008. godine u dresu selekcije Brazila u utakmici sa selekcijom Švedske.

Pato je u zimu 2013. godine u prvom meču u dresu Korintijansa dao gol, a rival je bila ekipa Oestea u šampionatu Paulista.

Jedini klub za koji nije dao gol u debitantskom meču je Sao Paulo.