""
""

Podmornica udavila Hihon - Sansone ukrao gol Patu, pa mu vratio asistencijom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.12.16. | 14:47

Lepa igra i važna pobeda Viljareala na gostovanju Sportingu iz Hihona - 1:3

Žuta podmornica se diže ka vrhu! Posle dva poraza i remija u ligi, Viljareal je slavio na gostovanju protiv Sportinga iz Hihona s 3:1 (2:0), a strelci su bili Džonatan dos Santos u 12. minutu, Nikola Sansone je bio precizan u 19. minutu, a Alešandre Pato u 74. Jedini gol za Hihon dao je Karlos Karmona u 90.

Igrači Frana Eskribe su zaista bili bolji rival, imao je i Hihon svoje šanse, ali nije imao tako dobre egzekutore kao gosti. Dos Santos je u 12. minutu izveo najlepši potez na meču zakucavši loptu pod prečku. U tom napadu gosti su pokazali koliko su tehnički nadmoćni, pa čak i brojna uklizavanja i startovi nisu mogli da ih zaustave.

Kod drugog pogotka viđena je zanimljiva situacija. Alešandre Pato je uradio najveći deo posla, protrčao po levoj strani, uputio loptu u mrežu, a na nju je natrčao Nikola Sansone i zakačio je pre nego što je prešla liniju. Tako je praktično "ukrao" gol Patu, ali se Brazilac verovatno neće mnogo ljutiti.

Sansone je uspeo da se revanšira Patu u 74. minutu kada mu je asistirao kod trećeg pogotka. Jako dobra saradnja, Viljareal je bio veoma ubedljiv danas.

Domaćin je do utešnog pogotka stigao u 90. minutu preko Karlosa Karmone u 90. minutu.

Viljareal se ovom pobedom penje na četvrtu poziciju na tabeli i ima 29 osvojenih bodova iz 16 utakmica, pa sada gleda u leđa jedino Sevilji, Barseloni i Real Madridu. Real Sosijedad može da ga stigne pošto ima 26 bodova na kontu i utakmicu manje.