""
""

Porto ne odustaje od titule, Belenenses rutinski slomljen (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.02.16. | 22:30

Zmajevi sada imaju tri boda zaostatka u odnosu na Sporting i utakmicu više, odnosno isti broj bodova kao i Benfika uz jedan meč prednosti...

Fudbaleri Porta savladali su Belenenses rezultatom 2:1 u poslednjem subotnjem meču 24. kola portugalskog šampionata i tako nastavili tesnu šampionsku trku sa Sportingom.

Zmajevi su veliki deo posla obavili već u prvom poluvremenu meča, kada su već imali vođstvo od dva gola. Odbranu Belenensesa načeo je Jasin Braimi golom u devetom minutu susreta, da bi samo deset minuta kasnije protivnički štoper Tonel poklonio Portu pogodak iz pomalo komične situacije i duplirao im prednost.

U nastavku utakmice Belenenses je malo proigrao, zbog čega je u 60. minutu uspeo da prekrati zaostatak preko Huanta Ortuna. Ali, Portova odbrana uspela je da izdrži pritiske u poslednjih pola sata igre i dođe do nova tri boda.