Roma i umetnost pobeđivanja s 1:0 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.05.18. | 22:37

Rutinski odrađen posao Vučice na Sardiniji za svega 15 minuta

Roma je rutinski odradila posao i novom pobedom na gostovanju davljeniku Kaljariju od 1:0 pobegla zahuktalom Interu u trci za Ligu šampiona.

Mladi Turčin Čengiz Under pobrinuo se večeras da se Vučica neoštećena vrati sa gostovanja na Sardiniji i produži seriju od četiri uzastopne pobede. On je u 15. minutu majstorski regovao na centaršut Aleksandra Kolarova s leve strane i lukavim udarcem po zemlji matirao golmana domaćih Kranja.

Roma nije oduševila, ali je pobedila i upisala važne bodove u borbi za treće mesto, posebno posle današnjeg kiksa Lacija kojem beži dva boda. Kaljari, koji se grčevito bori za opstanak, uspeo je nekoliko puta da zapreti Rimljanima tokom utakmice, ali se golman Vučice Alison Beker ponovo iskazao maestralnim odbranama.

Navalio je Kaljari očajnički da napravi nešto u poslednjih 20-ak minuta, možda čak bio i oštećen za penal posle starta Kolarova nad Farijasom (nije jasno da li je Srbin zakačio loptu ili igrača), ali se Roma umešno branila.

Pokušao je i Marko Sau bezuspešno u završnici, ali je Alison i taj šut odbranio. Na kraju i pokušaj Nikola Barele u šestominutnoj nadoknadi nije završio u mreži, a Kaljari je u samom finišu tražio i penal posle prekršaja nad Pavoletijem, ali je sudija ostao nem.

Važna pobeda za Romu i problem više za Kaljari koji se nalazi na mestu ispadanja dva kola pre kraja.