""
""

Rosicki bombom razneo očerupane Pevce: Arsenal na Stamford odlazi po titulu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.03.14. | 18:48

Nespretna odbrana Pevaca dozvolila je rivalu da već u praktično prvom napadu otvori ozbiljnu kontru, koju je nakon pasa za Čembrlenom perfeknim pogotkom krunisao iskusni Češki fudbaler – 1:0

Neočekivani poraz Čelsija na Vila Parku potpuno je zakomplikovao borbu za šampionsku titulu, u koju su se nakon Mančester Sitija i Levrpula, potpuno vratili i fudbaleri Arsenala. Tobdžije se nu Vajt Hart Lejnu savladale Totenhem perfektnim pogotkom Tomaša Rosickog u drugom minutu i stečenu prednost sačuvale do kraja utakmice, čime su Plavcima prišle na četiri boda zaostatka i utakmicom manje – 1:0 (1:0).

Nespretna odbrana Pevaca dozvolila je rivalu da već u praktično prvom napadu otvori ozbiljnu kontru, koju je nakon pasa za Čembrlenom perfeknim pogotkom krunisao iskusni Češki fudbaler.

Arsenal je do kraja prvog poluvremena mogao potpuno da dokusuri rivala, ali nije uspeo da iskoristi nekoliko povoljnih prilika, pa su domaći u nastavku preuzeli kontrolu igre i iz minuta u minut sve čvršće stelazi obruč oko gola Vojčeha Šćešnjija.

Sjajni Poljak je u nekoliko navrata pokazao da ga s pravom mnogi smatraju jednim od najboljih golmana Premijer lige, ali je na startu drugog poluvremena umalo poklonio gol domaćim igračima. Nakon njegove greške u idealnoj prilici se našao Naser Čadli, koji je ipak oklevao, propustio priliku da doda Adebajoru, pa je njegov udarac izblokiran.

Totenhem je ovim porazom sebi smanjio šanse za plasman u Ligu šampiona, pa ćemo ga i naredne sezone gledati u Ligi Evrope.