""

Šamarčina Bešiktašu - opet kuva u Turskoj, Eto kao nekada (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.04.17. | 20:23

Het-trik Kamerunca u pobedi Antalije od 5:2

Ponovo smo dobili zanimljivu trku za šampionsku titulu u Turskoj! Bašakšehir je u gradskom derbiju pobedio lidera i branioca trofeja Bešiktaš sa 3:1 i prišao na četiri boda razlike pet kola pre kraja.

Furiozna je bila domaća ekipa, utisak je da je htela, mogla je da postigne i duplo više golova nego favorit.

Posle samo 18 minuta Bašakšehir je imao ogromna tri gola prednosti, a heroj domaćih navijača bio je Čengiz Under. Postigao je dva gola, u sedmom i 18. minutu.

Ipak, kakav bi to bio trijumf Bašakšehira bez gola harizmatičnog Emanuela Adebajora. On je u 12. minutu zatresao mrežu Bešiktaša i bilo je jasno da crno-beli nemaju šta da traže.

Poraz Bešiktaša donekle je ublažio Demba Ba pogotkom u 87. minutu. Srpski reprezentativac Duško Tošić odigrao je celu utakmicu u odbrani Bešiktaša, a zaradio je i žuti karton.

U prvom današnjem meču ekipa Antalije je kao gost pregazila Adanu sa 5:2, a Kamerunac Samjuel Eto podsetio je na dane najveće slave. Nekadašnji as Barselone i Intera mrežu je tresao u 28, 33. i 56. minutu.

Alanija je imala vođstvo od ogromnih 5:0, a onda je domaćin u poslednjih 15 minuta dao dva gola i donekle spasio čast.