"Honda"
"Honda"

Samuraji demolirali Palestince: Honda i Jošida zaokružili sjajan start Japana na Azijskom kupu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 12.01.15. | 10:09

Tri gola u prvih 45 minuta bila su i previše za ekipu sa Bliskog istoka

HondaJapan je odlično započeo odbranu titule na Azijskom kupu. Pobedio je Palestinu sa 4:0 (3:0), a pitanje pobednika ni u jednom trenutku nije bilo dovedeno u pitanje.

Sve je počelo savršeno za Samuraje pošto je šut Jasuhita Enda sa tridesetak metara bio previše za golmana Saleha, koji je očajno odreagovao.

Drugi pogodak za momke iz Zemlje izlazećeg sunca postigao je Šinđi Okazaki u 25. minutu.

A onda je u 44. minutu skrivljen krajnje glup penal u bezopasnoj situaciji po gol, koji je Kejsuke Honda lagano pretvorio u pogodak poslavši golmana u suprotnu stranu.

Totalni debakl Palestinaca zaokružili su Maja Jošida u 49. minutu, kao i njihov sopstveni igrač Mahajna u 73. minutu, kada je dobio drugi žuti karton i na taj način zaradio isključenje.