"Žiru i Sančez"

Sančez vredi za dvojicu: Tobdžije sa igračem manje slavile u gradskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 26.12.14. | 20:21

Gol i asistencija Čileanca i to posle neiskorišćenog penala, Žiru dobio direktan crveni karton zbog udaranja Onuohe

Žiru i SančezJoš malo pa je tačno četiri meseca od poslednjeg dana letnjeg prelaznog roka i slobodno se može reći da je Arsen Venger imao najbolji ulov na Ostrvu pošto je ovogodišnja akvizicija Arsenala Aleksis Sančez doneo novu pobedu Tobdžijama – ovog puta protiv Kvins Park Rendžersa – 2:1 (1:0). I to uz pomoć devetorice saigrača.

A meč je krenuo loše po Čileanca pošto nije uspeo da realizuje penal koji je i iznudio, Robert Grin je spasao Armana Traorea krivice, mada velike zasluge idu i Sančezovom zemljaku i saigraču iz reprezentacije Eduardu Vargasu koji je telefonirao golmanu gde će Sančez šutirati.

Ali ni to nije pokolebalo neverovatnog odlučnog sada već lidera Arsenala i on je u 37. minutu iskoristio uspavanost odbrane KPR-a – opet je Traore zabrljao – i glavom realizovao centaršut Kirona Gibsa.

Kada je Arsenalu ostalo da u drugom poluvremenu čeka da se Policajci otvore i krenu napred Olivije Žiru je isfrustriran startom Neduma Onuohe nasrnuo na defanzivca i glavom ga „udario“. Tačnije jedva ga je dodirnuo, ali je Francuz ipak dobio crveni karton od Martina Etkinsona.

Na sreću Tobdžija Sančez vredi za dvojicu te je nekoliko minuta kasnije provozao odbranu gradskog rivala i odložio do Tomaša Rosickog, a Čeh je snažnim udarcem zatresao mrežu.

Da stvari budu uzbudljivije pobrinuo se Žunior Hoilet pošto je naterao Matjea Debušija da ga obori u kaznenom, a Čarli Ostin je pokazao se nalazi u životnoj formi te je postigao 10. gol u poslednjih devet premijerligaških utakmica.

Arsenal je uspeo da uradi ono što mu retko polazi za rukom i sačuvao je prednost uprkos brojčanoj nadmoćnosti rivala, ali pristalice Tobdžija treba ozbiljno da se zapitaju na šta bi njihov tim ličio da nema Sančeza.