""
""

Savršeno veče Stivena Adamsa i 41 poen Donovana Mičela (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 02.12.17. | 09:52

Boban Marjanović dobio šest minuta na parketu, Nemanja Bjelica nije ulazio u igru

Dok je Bogdan Bogdanović zatrpavao koš Čikaga, još dvojica srpskih igrača bili su u kombinaciji, ali je samo jedan od njih imao minute na parketu. I to minimalne.

Boban Marjanović je ubeležio šest minuta u ubedljivom porazu Detroita na gostovanju Vašingtonu (91:109), a za to vreme skupio je pet poena, jednu ukradenu loptu i skok.

Pistonsi se nisu dobro pokazali u prestonici i doživeli su donekle očekivan poraz.

Vizardsi su do pobede stigli ponajviše zahvaljujući strašnoj igri u trećem kvartalu, kada su goste nadigrali rezultatom 35:15 i ostavili ih na najnižem broj ubačenih poena u jednoj četvrtini ove sezone. Zanimljivo, Vašington je tako stigao do prve pobede na svom terenu još od 13. novembra.

Markif Moris je napravio iskorak i vodio Vašingoton sa 23 poena, čime je uspeo da pregura težak period iza sebe. Na prethodne tri utakmice zajedno je iskombinovao tek 18 poena. Tomas Satoranski je ubacio rekord karijere sa 17 koševa, dok je Andre Dramond predvodio Detroit sa 14 poena, 17 skokova i sedam asistencija. Tobijas Haris je ubacio 15 poena.

Nemanja Bjelica posmatrao je Minesotin poraz od Oklahome sa klupe - 107:111.

Utakmicu je obeležio momak sa Novog Zelanda Stiven Adams. Oklahomin centar ubeležio je rekord karijere sa 27 poena, ali i savršenih 11/11 iz igre i 5/5 sa penala! Njegov prethodni rekord bio je postavljen na 24 poena. Adams je takođe dodao i šest skokova, od toga tri u poslednjem kvartalu.

Ipak, prva zvezda utakmice bio je Pol Džordž sa 36 poena, ali i devet asistencije. Karmelo Entoni i Rasel Vestbruk ostavili su iza sebe ostavili mirno veče sa devet, odnosno petnaest poena. Kod Minesote Endrju Vigins i Karl Entoni Tauns vodili su listu strelaca sa po 23 poena.

Svetla pozornice prošle noći bila su uperena u Jutinog rukija Donovana Mičela! Sjajni mladi šuter odigrao je najbolji meč dosadašnje karijere i u pobedi nad Nju Orleansom rezultatom 114:108 postavio rekord karijere sa 41 poenom! Tako je Donovan postao prvi ruki sa 40 ili više poena još od 2011. godine.

I ne samo to. Donovan je postao prvi Jutin ruki sa 30 ili više koševa još od Treja Burka. Takođe, pretekao je klupski rekord jednog igrača u prvoj godini NBA karijere, odnosno 38 poena Darela Grifita!

Mladi Donovan tako je nastavio da gazi utabanom stazom dobre forme kojom pleni uzdahe u poslednje vreme. Osim Donovana, u redovima Džeza blistao je i Alek Burks sa 24 poena.

Pelikansi će imati muku više posle ovog poraza, pošto je zbog povrede prepona utakmicu ranije morao da završi Entoni Dejvis. Dok je Obrva skupio 19 poena i 10 skokova, najefikasniji igrač Pelikana bio je Demarkus Kazins sa 23 poena.