"Igrači Votforda slave pogodak"

Siloviti Votford pregazio Trešnjice, KPR jedva do remija protiv Hadersfilda!

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.08.13. | 18:00

Hornetsi u drugom kolu zabeležili pobedu nad Bornmutom rezultatom 6:1, a blistao je Troj Dinij, koji je postigao het-trik i tako postao prvi igrač još od 1996. godine koje postigao tri gola na Vikaridž Roudu. Rendžerima nije pomogao ni povratnik Džoj Barton, dok Nikola Žigić nije bio ni na klupi za rezerve u pobedi Birmingema nad Jeovilom rezultatom 1:0

Igrači Votforda slave pogodakProšle sezone četa Đanfranka Zole nije imala sreće da se plasira u Premijer ligu, ove Hornetsi ne smeju da omanu. A koliko igrači Votforda žarko žele da se klub vrati u elitu pokazali su i u drugom kolu, u kojem su bukvalno pregazili Bornmut rezultatom 6:1.

Od samog starta utakmice bilo je jasno da će Hornetsi sa osmehom na licu napustiti Vikaridž Roud, samo je bilo pitanje koji će rezultat biiti. Već u 13. minutu italijanski defanzivac Gabrijele Angela postigao je prvi gol, ali je Bornmut uzvratio preko Grabana, koji je u 30. minutu izjednačio rezultat.

Ipak, početkom drugog poluvremena Angela je ponovo doveo Votford u prednost, a igrao se 53. minut. Ipak, samo 180 sekundi kasnije centarfor Troj Dinij povisio je rezultat na 3:1, da bi Luis Mekgugan smestio loptu u mrežu za novo uvećanje prednosti.

Pred sam kraj utakmice Votford je uspeo da smesti još dva komada iza leđa golmana Alsopa. Prvo je Dinij u 88. minutu pogodio za 5:1, da bi isti igrač samo dva minuta kasnije sa bele tačke postavio konačni rezultat ovog meča.

Na drugoj strani, KPR se nije baš proslavio, pošto je posle pobede u prvom kolu odigrao samo 1:1 kao gost upornom Hadersfildu – 1:1.

Domaćin je poveo golom Vogana u 35. minutu susreta, ali je već u 38. minutu KPR preko Hojleta anulirao prednost, pa je meč ponovo krenuo od nule. Rendžerima čak nije pomogao ni povratnik Džoi Barton, iako su u nastavku on i njegovi saigrači uporno napadali, opsedali gol rivala, ali pogotka nije bilo. Hadersfild je u nekoliko navrata lepo uzvratio ekipi Harija Rednapa, pa je remi na kraju sasvim realan.

Posle poraza u prvom kolu, Birmingem je upisao i prva tri boda u novoj sezoni, i to nad Jeovilom rezultatom 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Burn u 48. minutu susreta, a interesantno je da Nikola Žigić nije bio ni na klupi za rezerve.