"Islam Slimani"

Slimani i čopor gladnih Lavova smazali Belenenseš (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.04.16. | 23:56

Sporting slavio ubedljivo u komšiluku sa 5:2 i nastavio poteru za liderom Benfikom

Islam Slimani

Sporting nije imao problema da zabeleži novu pobedu i nastavi poteru za Benfikom koja im beži dva boda na vrhu Primeire. Lavovi su lako večeras savladali Belenenseš na gostovanju u predgrađu Lisabona sa velikih 5:2 (2:0), a već posle prvih 45 minuta videlo se da će ovo biti impresivna partija ekipe Žorža Žezusa

Fantastični Islam Slimani je sa dva gola u prvom poluvremenu (drugi iz penala) trasirao put gostima ka novom uspehu, a u nastavku su Adrijen Silva i dvostruki strelac Teofilo Gutijerez upotpunili partiju Lavova i obezbedili nova tri boda.

Domaćin je na drugoj strani tek povremeno pretio, a u 76. i 89. minutu uspeli su da dođu do utešnih golova preko mladog Crnogorca Marka Bakića, ali i Tijaga Silve koji je maestralno savladao golmana Patrisija u samom dinišu.

Ova dva detalja nisu se svideli treneru Žezusu koji je kritikovao Lavove, ali je na kraju ipak zadovoljan napustio ovaj meč.