""
""

Šok u Madridu! Baptistao uništio Leganes (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.04.17. | 13:52

Brazilac golom u drugom minutu nadoknade doneo Espanjolu vredan trijumf u gostima - 0:1 (0:0)

Kakav šok u Madridu! Devedeset i kusur minuta Espanjol nije ni pokušao da igra fudbal na Butarkeu, uglavnom se branio protiv Leganesa, a onda je sevnula strtašna akcija Katalonaca. Posle greške domaćih fudbalera, Đerard Moreno je povukao kontru, poslužio majstorski Lea Baptistaa, a Brazilac genijalnim lobom doneo katalonskom timu tri boda - 0:1 (0:0).

Što je još važnije, Espanjol je ovom pobedom održao nadu u borbi za Ligu Evrope, dok je Leganes surovo kažnjen za promašaje u jednom ne toliko zanimljivom meču.

Mnogo više smo očekivali od prvog meča današnjeg programa Primere, ali Espanjol nije bio raspoložen za preteranu borbu. Mogao je i domaćin lako do pobede, a najbolju priliku u finišu propustio je tragičar El Žar, kojem je golman Dijego Lopez maestralno skinuo šut u 85. minutu.

Nismo gledali zanimljiv duel, ekipa Kikea Sančesa Floresa došla je prvenstveno da ostane neporažena, ali se na kraju radovala vrednim bodovima na koje možda i nije računala, dok je Leganes ostao prvi iznad crte, ali ih do kraja sezone čeka grčevita borba za život u Primeri.