""
""

Šoutajm Pajea poništio Boro i kompjutere! Čelsi u 3-5-2 bez Baneta, Vilijanova lepotica najavila trojku (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 01.10.16. | 17:57

Matićev slalom prethodio pogotku Koste, prvi gol u istoriji Premijer lige koji je priznat zahvaljujući video tehnologiji

Čelsi je prekinuo crnu seriju i trijumfom od 2:0 u Halu zaboravio crni septembar u kojem nije zabeležio nijednu pobedu u Premijer ligi. Plavci su krizu okončali uz mnogo muke i daleko teže nego što se očekivalo.

Antonio Konte je prema najavama sa Ostrva sklonio iz prve postave Branislava Ivanovića i zaigrao sa trojicom u poslednjoj liniji Aspilikuetom, Luizom i Kejhilom, odnosno Mozesom i Alonsom po bokovima.  kante i Matić su držali sredinu terena, dok su Vilijan i Azar pomagali Kosti u špicu.

U prvih pola sata igre, Čelsijevi fudbaleri su delovali pogubljeno i nikako nisu uspevali da proigraju u novoj formaciji. Hal Siti je u prvom poluvremenu bio makar ravnopravan rival Plavcima. Ipak, na poluvremenu se nešto promenilo i Čelsi je počeo da steeže obruč oko gola Tigrova i izbija im vazduh iz pluća. Konačno, Vilijan je u 61. minutu majstorijom odblokirao utakmicu. Brazilac je postigao prelep gol i skinuo teret sa leđa gostiju. Samo šest minuta kasnije Kosta je na sličan način pogodio posle veleslaloma Nemanje Matića kroz odbranu Hala. Sve je bilo gtovo, Čelsi je bliskrigom slomio otpor Tigrova i posle mesec i kusur dana konačno  osvojio tri boda.

Vilijanov gol je bio prelep, ali potez dana je spektakularan pogodak Dimitrija Pajea. Vest Hem je opet igrao slabo. Počeo je bez klasičnog napadača sa usamljenim Antonijom u špicu i tokom prvog poluvremena protiv Midlzbroa imao tek jednu šansu kada je Nobl pogodio prečku. Delovalo je da se Čekićarima smeši još jedan neuspeh. Ipak, uspeli su da izvuku 1:1.

I to pošto su gubili golom koji je ušao u istoriju. Midlzbro je poveo u 51. minutu na krajnje neobičan način. Stuani je tukao glavom posle kornera i lopta je izbijena sa gol-linije. Ali uz pomoć video tehnologije je ustanvoljeno da je lopta prešla gol-liniju i Boro je došao do vođstva. Međutim, nije se dugo radovao. Nekoliko minuta kasnije, Dimitri Paje je izveo remek delo pošto je promešao kompeltnu odrbanu gostiju, polomio kičme Karankinim defanzivcima i bacio u trans domaće navijače za prekid crne serije od četiri izgubljena meča.

Najviše golova je viđeno na Vikaridž Roudu gde su  Votford i Bornmut podelili plen - 2:2. Vilson je doveo Bornmut u vođstvo posle dobrog udarca glavom, a gosti su mogli i do 2:0 na poluvremenu da je Surman bio precizniji. Ipak, Votford nije bio u poptuno podređenom položaju i zaslužio je izjednačenje preko Dinija na početku drugog dela igre. Bio je to 99. gol kapitena za Stršljenove. Ali ulazak Kinga se pokazao kao potpuni bingo za Bornmut. U prvom kontaktu sa loptom, King je krenuo u prodro, šutirao a neko od domaćih fudbalera je zakačio loptu dovoljno da prevari sopstvenog golmana Gomesa. Ali Votford se nije predao i samo tri minuta kasnije je stigao do novog izjednačenja prvencem Ajzaka Saksesa. Mogao je Bornmut i do trećeg vođstva, ali Džek Vilšir je neverovatnim promašajem postao jedna od vesti dana na Ostrvu...

Poput Čelsija i Vest Hema, lošu seriju je prekinuo i Sanderlend. Odirgrali su 1:1 na svom terenu protiv VBA iako su možda zaslužili i pobedu. Počelo je velikim promašajem Defoa, a kada je Šadli doveo goste u vođstvo izgledalo je kao još jedan u nizu mečeva gde Sanderlend skupo plaća promašaje. Šadli je nastavio sa sjajnom formom i postigao treći gol u poslednja tri meča za VBA. Za sada je jedno od najsiplativijih pojačanja u Premijer ligi. Međutim, Sanderlend je uspeo da se spase novog poraza pošto je Van Anholt u finišu meča postigao gol vredan boda. Holanđaninu bolje ide u ofanzivi nego u defanzivi koja mu je primarni zadatak...