"U svom stilu - Kavaj Lenard"

Sparsi se vratili kući i odmah slistili Detroit! Denver bez popusta prema Brajantu, Klipersi od -22 do pobede nad Oklahomom! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 03.03.16. | 08:33

Nikola Jokić blistao u pobedi Nagetsa, Boban Marjanović dobio minimalnu minutažu, Nemanja Bjelica opet nije igrao zbog povrede noge, Nikola Vučević ponovo uništio protivnika...

U svom stilu - Kavaj Lenard

Poslednji dolazak Kobija Brajanta u Denver pokvarila je nova upala ramena, ali publika u Pepsi Centru znala je da pozdravi velikana koji na kraju sezone i definitivno odlazi u penziju. Međutim, Nagetsi nisu imali previše respekta na parketu, pošto su u tri poteza slomili Lejkerse i slavili rezultatom 117:107.

Denver je utakmicu dobio polovinom poslednje deonice, kada je gostima iz Grada anđela ponestalo snage za dalju borbu. Do tog momenta viđena je prava rezultatska klackalica u kojoj se vođstvo smenjivalo čak 18 puta. Ali kada su jednom dodali gas, igrači Denvera više nisu popuštali. Di Džej Ogustin izgledao je kao da je imao poseban pik na Lejkerse, kojima je smestio čak 26 poena, uz pet asistencija, dok je Emanuel Mudijaj dodao 22 koševa i sedam završnih dodavanja. Talentovani somborski centar Nikola Jokić još jednom je pružio partiju za uživanje ljubiteljima NBA košarke u Srbiji, pa je meč završio sa 14 poena, šest skokova, tri asistencije i dve blokade.

Na drugoj strani Danđelo Rasel imao je 24 poena i šest asitencija, dok je Džulijus Rendl dodao 17 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Dok je Nikola Jokić na terenu proveo gotovo 30 minuta, Boban Marjanović nije bio te sreće u pobedi San Antonija nad Detroitom rezultatom 97:81. Srpski centar odigrao je tek nešto manje od dva minuta i za to vreme uspeo da skupi po jedan skok i blokadu.

Ali Sparsi su nastavili da gaze redom. Gotovo 20 dana bili su na turneji gde su ubeležili tek jedan poraz, a utakmica sa Detroitom bila je odlična prilika za sve AT&T Centru da pozdrave svoje najbolje asove. Kavaj Lenard imao je 27 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Lamarkus Oldridž spakovao 23 poena i uhvatio deset lopti za 29. uzastopnu pobedu Mamuza u svom dvorištu.

Žestoka odbrana domaćina gotovo u potpunosti zaustavila je Kentavijusa Kaldvel Poupa i ostavila ga na samo četiri ubačena koša, dok je Andre Dramond imao za nijansu bolji košgeterski učinak – devet poena, uz čak 14 uhvaćenih lopti. Ali to je u situaciji kada su Toliver, Džonson, Harper i Entoni bili povređeni bilo premalo. San Antoniju, naravno, nije bilo teško da ostvari novu, laku pobedu.

Najveći podvig prethodne večeri napravili su košarkaši Los Anđeles Klipersa, koji su na poluvremenu meča protiv Oklahome bili u gotovo bezizlaznoj situaciji, sa čak 22 poena zaostatka. Ali na kraju su ipak igrači Doka Riversa uspeli da naprave neverovatan preokret i slave rezultatom 103:98!

Bio je to apsolutno najveći i najbolji povratak iz jedne utakmice za Kliperse. Oklahoma je zahvaljujući Kevinu Durantu i njegovih 16 poena u prvom poluvremenu, te monstruoznoj seriji od 24:8 stigla do rezultatom 58:38, a samo nekoliko trenutaka ranije bilo je i 22 koša prednosti za Tandere. Svoj učinak imali su i rezervisti poput Kajla Singlera, Rendija Fojea i Diona Vejtersa, koji su pogađali trojke kao od šale i činilo se da se Klipersima sprema potpuna katastrofa.

Ali u drugom poluvremenu proradio je Kris Pol sa 21 ubačenim poenom i čak 13 asistencija, u stopu ga je pratio Deandre Džordan sa 20 koševa i čak 18 uhvaćenih lopti, dok je Džej Džej Redik imao 16, Džamal Kroford 12, a Vesli Džonson 11 poena. To je bilo dovoljno da se u potpunosti nadjača igra Oklahome iz prvog poluvremena i učinak Duranta (30p 11sk, 5as, 5bl) i Rasela Vestbruka (24p, 12as, 6sk), koji opet nisu imali pravu podršku saigrača.

Najbolji crnogorski košarkaš Nikola Vučević ponovo je blistao u pobedi Orlanda, a ovog puta magija je slomila Čikago - 102:89. Jedan od najefikasnijih centara lige meč je završio sa 24 poena i sedam skokova, uz četiri asistencije, dok je mladi hrvatski talentovani momak Mario Hezonja dodao 21 poen i pet skokova. Leteći Aron Gordon skupio je 13 koševa i čak 15 uhvaćenih lopti, dok je Viktor Oladipo dodao 17 koševa i sedam skokova. Kod gostiju Derik Rouz imao je 16 poena i šest asistencija, dok je Dag Mekdermot upisao 11 poena, a jedan više imao je Pau Gasol.

Veliku pobedu upisao je i Hjuston u susretu sa Nju Orleansom (100:95), a Rakete su trijumf ostvarile uprkos jednom od najlošijih šuterskih izdanja ove sezone. Naime, kada se podvukla crta na kraju utakmice Hjuston je imao tek tri ubačene trojke iz čak 34 pokušaja, uz ukupno 81 šut iz igre i tek 36 pogodaka.

Naravno, najviše hitaca ispalio je Džejms Harden, čak 24, a meč je završio sa 39 poena, uz čak 16 pogodaka sa linije penala. Dok su Dvajt Hauard i Patrik Beverli dodali 16, odnosno 15 poena, Nju Orleans je imao čak šest dvocifrenih strelaca. Noris Kol je skupio 21 poen, Dante Kaningem dodao je 16, a Gordon i Anderson po 14 poena. Entoni Dejvis ostao je na samo 12 ubačenih poena.