""

Sprema se velika žurka u Frajburgu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 22.04.16. | 20:38

Bačve sa pivom su spremne, Frajburg je na nogama, miljenici grada, lokalni fudbaleri su na pragu povratka u elitnu Bundesligu posle godinu dana “oranja“ terena po Cvajti.

Frajburg je večeras na svom terenu ubedljivo savladao Duizburg sa 3:0 u utakmici 31. kola druge nemačke lige i sada ga još samo teorija deli od najvišeg doma.

Naime, tim iz grada sa oboda nadaleko čuvene šume Švarcvald sada, tri kola pre kraja ima 10 bodova više od trećeplasiranog Nirnberga koji ima meč manje. Prva dva tima iz Cvajte direktno idu u Bundesligu.

Ovo je Frajburgu bila 11. utakmica zaredom bez poraza, a deveta pobeda u pomenutom periodu.

Igrač koji je obeležio utakmicu bio je domaći vezista Vinćenco Grifo koji je u 23. minutu načeo goste, a devet minuta kasnije asistirao je Maksimilijanu Filipu za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Nils Petersen iz penala u 79. minutu. Prethodno je Hajri zbog prekršaja za najstrožu kaznu dobio crveni karton.

Bivši fudbaler Partizana Branimir Bajić igrao je za Duizburg od 83. minuta, kada je zamenio Georgija Čanturiju.