""

Standard se diže

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.10.17. | 19:53

Furiozna igra Crvenih

Treća pobeda u poslednje četiri utakmice, odlična igra, tri postignuta gola… Standard iz Liježa se polako diže i približava gornjem domu belgijskog fudbala. Gde i pripada. Crveni su večeras deklasirali Beveren posle sjajne igre u prvom poluvremeno - 3:1.

Ovom pobedom ekipa Rikarda Sa Pinta se bodovno izjednačila sa Zulte Varegemom i Antverpenom na šestoj poziciji prvenstvene lestvice. Kako je sezona krenula, ovo sada i ne izgleda loše…

Ipak, početak meča nije obećavao za Standard. Orlando Sa je u već u 16. minutu promašio penal za domaće. Golman Ruf je skrivio jedanaesterac, ali  se iskupio obranivši udarac Portugalca sa bele tačke. A potom se iskupio i Orlando Sa!

Desetak minuta posle promašenog penala, Portugalac je matirao Rufa posle asistencije Karlinjosa. Samo dva minuta posle toga, vođstvo je duplirao Mpoku na dodavanje Marina. A u finišu prvog poluvremena, Beveren je potpuno nokauitran. Sek je skrenuo loptu u svoju mrežu posle udarca Karlinjosa. Sve je bilo gotovo… Gosti su u finišu meča stiglo do utešnog gola preko Telina.