Teror Ivana groznog, Anderleht i dalje perfektan

Vreme čitanja: 1min | ned. 12.08.18. | 20:18

Nova pobeda najtrofejnijeg belgijskog kluba u šampionatu

Ivan Santini nastavio je da teroriše golmane po Belgiji. U nedelju uveče Anderleht je kao gost pobedio Šarlroa sa 2:1 u meču trećeg kola, a upravo je hrvatski napadač postigao gol vredan tri boda.

Santini je tako već posle tri kola došao do cifre od sedam golova u šampionatu. Malo je reći da je već dobrano počeo da se Anderlehtu isplaćuje njegov transfer iz Kaena za 3.000.000 evra.

Igrao se 64. minut kada je Kobo prošao po levom krilu i centrirao na peterac, golman domaćih se nije snaša, ali zato je Santini i gurnuo je loptu u praznu mrežu za konačan rezultat.

Šarlroa je bolje počeo utakmicu i četiri minuta pre kraja prvog poluvremena poveo preko Kaveha Rezeija. Ipak, u sudijskoj nadoknaci prvo dela meča Anderleht je izjednačio iz penala, a strelac je bio Landri Dijamata.

Luka Adžić ni na ovoj utakmici nije bio u protokolu velikana iz Brisela.

BELGIJA 1 - 3. KOLO

Klub Briž - Kortrajk 3:0 (2:0)