""
""

To je Premijer liga! Ludnica na Stamford Bridžu - Barnlijev šamar posrnulom prvaku (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 12.08.17. | 17:51

Čelsi završio meč sa devetoricom, gosti pobedili sa 3:2

Kakvu šamar je dobio Čelsi na sred Stamford Bridža! Prvo kolo, a Barnli je do tančina razotkrio sve trenutne mane ekipe Antonija Kontea, upisavši pobedu od 3:2, verovatno jednu od najznačajnijih u istoriji kluba koja traje evo već 135 godina!

Kao da je sve bilo predviđeno da krene loše po Plavce danas i to maltene od prvog sudijskog zvižduka. I opravdanje samo donekle može da bude činjenica da je Čelsi imao igrača manje već od 14. minuta kada je isključen kapiten Geri Kejhil. Čini se možda i prestrogo zbog prekršaja na sredini terena. A u finišu meča, ovaj put opravdano, pocrveneo je i Sesk Fabregas.

A Barnli je tu novonastalu situaciju uspeo da iskoristi na majstorski način. Može se reći da je dželat Čelsija bio dvostruki strelac Sem Vouks. U 24. i 43. minutu napadač Barnlija je ostajao praktično sam u srcu kaznenog prostora Plavaca i nije mu, ruku na srce, bilo previše teško da savlada Kurtou. Jednom je to uradio nogom, a drugi put glavom.

Mrežu aktuelnog prvaka Engleske zatresao je i Sem Vord u 39. minutu i već tada je bilo prilično jasno da ćemo gledati pravu senzaciju na Stamford Bridžu.

Donekle se Čelsi probudio u drugom poluvremenu, Alvaro Morata je u 69. minutu smanjio na 3:1 i postigao prvi premijerligaški gol u karijeri. Nakon toga mu je, opet opravdano zbog ofsajda poništen drugi pogodak. Ipak, kada je u 88. minutu David Luiz smanjio na 3:2, domaći navijači su se ponadali da Plavci mogu da se vrate iz mrtvih. Uzalud...

Ovo je prvi put posle 18 godina da fudbaleri Čelsija sezonu u Premijer ligi otvaraju porazom.

I drugi londonski klub, Kristal Palas doživeo je potpuni debakl na svom terenu, jer je debitant u Premijer ligi, Hadersfild pobedio sa čak 3:0. Srpski reperezentativac Luka Milivojević igrao je do 46. minuta kada ga je zamenio Endros Tauzend. Dvostruki strelac za gostujuću ekipu bio je Stiv Muni u 26. i 78. minutu, a prvo je Džoel Vord u 31. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

Everton je u ovom prelaznom roku uložio dosta novca, a u prvom kolu na svom terenu savladao nezgodni Stouk minimalcem - 1:0. A tri boda Karamelama doneo je sin Evertona, čovek koji se vratio posle više od decenije i po na Gudison, Vejn Runi u prvom minutu drugog poluvremena.