""
""

Tonelova glupost srušila Sa Pintuovu tvrđavu pred naletima Sportinga (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 30.11.15. | 22:00

Igrao se Sporting iz Lisabona sa živcima svojih navijača, ali je na kraju uz mnogo, mnogo sreće došao do pobede nad Belenensešom – 1:0 u meču 11. kola Primeire. Nekadašnji trener Crvene zvezde Rikardo Sa Pinto tako je izgubio od ekipe u kojoj je ostavio najveći trag tokom igračke karijere.

Sporting je kroz iglene uši, golom iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade, došao do trijumfa koji znači i siguran ostanak na liderskoj poziciji na tabeli.

Pogotku Vilijama Karvalja sa bele tačke prethodio je kiks nekadašnjeg štopera zagrebačkog Dinama, Tonela koji je igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Napadao je Sporting tokom cele utakmice, stvorio i nekoliko dobrih prilika, ali je Belenenseš muški igrao odbranu i bez većih problema odolevao.

Na kraju je ipak popustila koncentracija gostujućim fudbalerima, mada u prvom trenutku nije baš bilo jasno iz kog razloga je glavni arbitar dosudio najstrožu kaznu. Usporeni snimak, međutim, otklonio je sve dileme.