""

Tores kao nekad, Atletiko kao i uvek protiv Betisa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.04.16. | 17:52

U predvečerje El Klasika ekipa Atletika petardom ispratila Betis sa Kalderona

Navijači madridskog Atletika danas su baš mogli da uživaju na stadionu Visente Kalderon. Jorgandžije su slavile ubedljivu pobedu nad Betisom od 5:1 u duelu 31. kola Primere i učvrstile se na drugom mestu na tabeli.

Pored toga, gledaoci su mogli da vide i dobru partiju svog omiljenog sina, Fernanda Toresa koji je u 37. minutu, posle asistencije Kokea, u starom dobrom maniru bocnuo loptu pored golmana.

I taj trenutak bio je jasan znak da će ekipa Dijega Simeonea doći do još jednog trijumfa protiv davljenika iz Sevilje.

Ovo je madridskom Atletiku bila osma pobeda u poslednjih devet okršaja sa Betisom, ako se računaju utakmice u Primeri i španskom kupu.

Današnji duel na Kalderonu u najlepšem sećanju francuskom reprezentativcu Antoanu Grizmanu. On je bio dvostruki strelac, a protivničku mrežu zatresao je u 42. i 81. minutu. Grizman je u tom 42. minutu postigao svoj 50. pogodak u dresu Atletika u svim takmičenjima.

Golgeterski doprinos ubedljivom trijumfu dao je i desni bek Huanfran u 65. minutu, konačan rezultat postavio je Tomas Parti u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bol navijača kluba iz Sevilje samo malo je ublažio Ruben Kastro pogotokom 11 minuta pre kraja utakmice.