""

Tradicija je na Braginoj strani - precrtan je Belenenses (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 30.10.16. | 23:20

Nikola Stojiljković igrao do 60. minuta i zaradio žuti karton - 2:1

Braga ide ka vrhu, Belenenses ka dnu. Već deceniju i po traje Belenensesova tragedija kada dolazi na gostovanja na Gradski stadion u Bragi. U tih 15 godina tim iz predgrađa Lisabona samo dva puta uspeo je da ostane neporažen, a gotovo u svim ostalim slučajevima porazi su bili ubedljivi. Ovog puta niej bilo tako, već je rezultat bio prekopiran kao iz prošlosezonskog okršaja - 2:1.

Mada, pitanje je kako bi se rezultat menjao da je Abel Kamara pogodio jedanaesterac u 24. minutu, ali domaćina je ozbiljno pogledala sreća. Pritom, Braga je u tim momentima već imala gol prednosti. Strelac je bio Rikardo Orta u uvodnoj fazi meča.

Posle gotovo celog meča neizvesnosti Braga je slomila otpor Belenensesa i overila pobedu tek u 84. minutu, a opet je mrežu tresao Orta.

Gol utehe, koji je samo uneo nemir u poslednjih nekoliko minuta, delo je Tijago Kaeira

Srpski golgeter Nikola Stojiljković bio je na terenu do 60. minuta, a meč je završio sa žutim kartonom.