Tuluz izbegao katastrofu, Korzika će još da čeka (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 23.05.18. | 22:52

Revanš baraža će biti formalnost

Prvoligaški fudbal će se i naredne sezone igrati na Munisipalu u Tuluzu, a prvoligaškog fudbala opet neće biti na Korziki.

U prvom meču baraža za popunu francuskog šampionata Tuluz je kao gost deklasirao Ajačio sa 3:0 i rešio sve dileme pred revanš na svom terenu. Mnogo lakše nego što se očekivalo su Ljubičasti slomili domaćina koji zbog kazne nije mogao da računa na podršku navijača, pa je meč odigran pred praznim tribinama.

Zanimljivo je da je Tuluz sve golove postigao posle prekida. Prvo je Maks Gradel u drugom minutu nadoknade pogodio iz slobodnjaka za vođstvo gostiju. Nekoliko minuta pošto je počelo drugo poluvreme, Đaneli Imbula je izveo korner, a Kristofer Žilijen bio najviši u skoku. Posle sat i kusur vremena igre je sve bilo gotovo. Ovoga puta je Gradel izveo korner, a Jaja Sanogo postavio konačnih 3:0.