""

Veliki Sem i karamel-revolucija sa bele tačke: Runi mašio, pa dao, Everton u seriji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.12.17. | 22:50

Dva penala za Karamele na Gudisonu i treća pobeda u četiri meča

Sem Olerdajs nastavio je sa revolucijom u Evertonu. Pre svega u rezultatskom smislu. Karamele su na Gudison Parku savladale Svonsi sa 3:1 u poslednjem meču 18. kola Premijer lige.

To je Evertonu bila treća prvenstvena pobeda u prethodna četiri meča, a ujedno peta utakmica zaredom u svim takmičenjima bez poraza.

Iako je na kraju trijumf Karamela ispao ubedljiv, dosta reči će biti o činjenici da je Everton dva gola dao iz penala i da su obe situacije bile diskutabilne. Nešto slično desilo se i nedavno kada je sviran penal za Everton u Mersisajd derbiju sa Liverpulom.

Kod prvog večerašnjeg penala, u nadoknadi prvog poluvremena Aron Lenon je pao posle duela sa Rokeom Mesom, mada ni iz usporenih snimaka iz više uglova nije jasno moglo da se utvrdi da li je i u kom trenutku uopšte bilo kontakta.

Lukas Fabijanski je odbranio penal Vejnu Runiju, ali je na odbitak natrčao Dominik Kalver Levin i poslao je u mrežu.

Da u ovom meču imamo i izvesnu primesu ironije potrudio se bivši igrač Svonsija Gilfi Sigurdson koji je u 64. minutu sjajnim udarcem preokrenuo rezultat, ali nije slavio pogodak u znak poštovanja prema klubu iz južnog Velsa.

A samo devet minuta kasnije sudija Mos opet je pokazao na belu tačku. Navodno je Martin Olson napravio penal na Džondžou Keniju, ali je usporeni snimak pokazao dve važne stvari - fudbaler Evertona je pao van kaznenog prostora i, podjednako važno, nakon što je sam sebe udario u nogu.

Loptu je ponovo uzeo Vejn Runi i ovaj put je rutinski poslao u mrežu, tako da Fabijanski nije uspeo da ga osujeti i drugi put na meču.