"Žiru slavi gol"

Žiruovo iskupljenje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.03.15. | 16:54

Evertona ne zna na Emirejtsu - 2:0

Žiru slavi golSredinom nedelje se ispromašivao protiv Monaka, ali je danas ponovo miljenik navijača Arsenala. Olivije Žiru nastavio je da teroriše mreže ostrvskih rivala i pogotkom u 39. minutu susreta sa Evertonom na Emirejtsu pogurao Tobdžije do pobede od 2:0 i povratka na treće mesto na tabeli Premijer lige.

Mesto među osam najboljih u Evropi možda i jeste prevelik zalogaj za londonski klub, međutim Everton je Arsenalova stara mušterija. U Londonu nije slavio već 18 utakmica.  Počele su Karamele hrabro, domaći su prvi šut ka protivničkom golu uputili u 27. minutu, ali Žiru prosto ima pik na tim sa Gudisona.

Ovo mu je bio četvrti gol na četiri poslednje utakmice protiv Evertona. Ujedno i deveti na poslednjih 13 Arsenalovih utakmica. Igrao se 39. minut, a Mesut Ozil je iz kornera poslao savršenu loptu u srce kaznenog prostora. Gosti su loptu samo pogledom ispratili, a Žiru je uhvatio precizan volej…. Začuđujuće imajući u vidu da je u sredu protiv Monaka promašivao nemoguće.

Ubitačne kontre Kneževa iz tog meča očigledno su ostale ucrtane u memorija Tobdžija, pa u nastavku meča nismo gledali onako karakteristično srljanje izabranika Arsena Vengera. Danas je rezultat bio u prvom planu. I došao je, iako je Everton u nastavku imao šanse da se vrati u meč. Nije ih koristio, pa je ostao da čeka prvu pobedu još od januara.

Tomaš Rosicki je u poslednjim minutima samo overio ostanak bodova na Emirejtsu.

Arsenal je ostvario treću uzastopce, šestu na poslednjih sedam utakmica, i ponovo pretekao Mančester junajted na mestu koje znači i direktan plasman u Ligu šampiona. Ove sezone tamo se nije proslavio. Ali ne planira tako lako da odustane. Ni Mančester Siti nije tako daleko.