Živko Živković

Živković brani u top formi, 430 minuta bez primljenog gola

Vreme čitanja: 1min | pon. 08.10.18. | 20:00

Ksanti na krilima Srba uzleteo ka vrhu tabele

U srpskom derbiju na severu Grčke slavio je Ksanti. Milan Rastavac, doskorašnji pomoćnik Mladena Krstajića, nastavio je seriju bez poraza u grčkom šampionatu, a druga pobeda u sezoni nad Larisom od 1:0 omogućila je njegovom timu proboj na solidno sedmo mesto.

Do pobede je Ksanti stigao i uz veliku brojčanu prednost, pošto su čak dvojica fudbalera Larise dobili crvene kratone. Najpre je isključen Hrvat Žižić u 43. minutu, zatim i Karanikas u 73, a pobedonosni pogodak za domaćina postigao je Slovak Jendrišek sa bele tačke u 82. minutu.

Srpski golman Živko Živković odradio je odličan posao za Ksanti i zabeležio četvrtu vezanu utakmicu bez primljenog gola (nesavladan je već 430 minuta), dok je Petar Đuričković dobio priliku u domaćem timu s klupe u nastavku utakmice.

Na drugoj strani ceo meč za Larisu odigrali su Miloš Deletić i Radomir Milosavljević.

GRČKA 1 - 6. kolo

Ksanti - Larisa 1:0 (0:0)