Trio fantastiko: Jović, Ale i Gaćinović

Ajntraht drhtao, pa uzleteo - Luka i Ale za dugi prolećni san! Salcburg se sada i iživljava (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 21.02.19. | 20:47

Impresivne pobede nemačkog i austrijskog predstavnika u 1/16 finala Lige Evrope

Ajntraht je napravio odlučan korak ka finalu Lige Evrope koje su projektovali svi kojima je crno-bela boja pri srcu tokom zimske pauze. Na krilima fantastičnog napadačkog trilinga nemački pobednik Kupa je uzleteo večeras visoko i ubedljivim trijumfom nad Šahtjorom od 4:1 overio prolaz u osminu finala.

Nije bilo lako, treba reći da tim Adija Hutera drhtao sve do 80. minuta, kada je Filip Kostić posle majstorskog sprinta poslužio dvostrukog strelca Sebastijena Alea, a provereni golgeter rutinski matirao lošeg golmana Pjatova za 3:1. Bilo je to i u trenucima kada je Šahtjor bio življi nego ikad i kada je posle pogotka Moraeša i smanjenja rezultata na 1:2 navalio iz sve snage.

Imao je Ajntraht puno sreće u nekoliko navrata, gosti su posle pogotka Moraeša pogodili prvo stativu, zatim nešto kasnije i prečku gola koji je čuvao Kevin Trap, ali je srećom po domaće sve došlo na svoje mesto u samoj završnici. Ajntraht je, zapravo, nagrađen za dobru igru u prvom poluvremenu kada je stigao do prednosti od 2:0.

Zahvaljujuću 20. golu Luke Jovića u sezoni, majstorskom udarcu iz prve, posle centaršuta Da Koste, načet je gostujući tim u 23. minutu, a samo koji trenutak kasnije, nakon igranja rukom Matvijenka u šesnaestercu, španski arbitar Lahoz je dosudio najstrožu kaznu koju je Ale iskoristio.

Probao je Šahtjor u drugih 45 minuta da se vrati, da sa dva pogotka stigne barem do produžetaka, ali je sasečen u toj nameri u poslednjih deset minuta. Tome je verovatno doprinela i činjnica da je trener Adi Huter ubacio u igru i svežeg Antea Rebića (ušao umesto Jovića u 71. minutu), koji je pogtokom u 88. minutu na pas Gaćinovića stavio tačku na prolaz Ajntrahta u osminu finala Lige Evrope.

Srbi su bili odlični večeras, sva trojica. Luka je dao gol, Gaćinović i Kostić upisali po asistenciju, kapa dole na prikazanoj igri.

Još jednu fenomenalnu partiju pružili su fudbaleri Salcburga koji su u revanšu na svom terenu demolirali Briž sa čak 4:0 i plasirali se u osminu finala. U stvari ponizili su protivnika dominatnom partijom i stvarno je u jednom trenutku blio neprijatno navijačima gostiju da gledaju horor u Austriji. Fantastično prvo poluvreme odigrao je tim trenera Marka Rozea, a da je najbolji strelac Munas Dabur na početku iskoristio najstrožu kaznu  (11. minut), rezultat i utisak bi bili sigurno još ubedljiviji.

Ali, i ovako jasno je da se radi o izuzetno kvalitenoj ekipi kojoj su trijumf golovima doneli Ćavi Šlager fantastičnim projektilom u 17. i talentovani napadač iz Zambije Patson Daka koji je postigao dva komada u 29. i 43. minutu. Šampion Belgije proveo se kao bos po trnju u Mocartovom gradu, a da golman gostiju Horvat nije bio priseban preživeli bi pravu katastrofu. Ipak, nije mogao u četvrtom minutu nadoknade da spreči i Izraelca Dabura da se upiše u strelce. Nema dileme, od Salcburga će sutra sigurno svi bežati na žrebu.

LIGA EVROPE -  1/16 FINALA (REVANŠ MEČEVI)

Sevilja - Lacio 2:0 (1:0) /prvi meč 1:0/