AZ ne prašta, to ne prija crno-belima: Penal slomio Astanu, posle je bila rutina (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 24.10.19. | 20:49

Sada holandski klub ima pet osvojenih bodova iz tri utakmice, a večeras je zabeležio prvu pobedu i to vrlo ubedljivu - 6:0

Dok je Partizan vojevao bitku protiv Mančester Junajteda, u istom terminu se igrala i druga utakmica grupe L. AZ Alkmar je dočekao Astanu i zakucao je za dno tabele pobedom od 6:0 (2:0). Može se slobodno reći - rutinska pobeda holandskog tima. I na kraju vrlo ubedljiva.

Ceo posao je AZ odradio već u prvom poluvremenu kada je postigao dva gola, a posle toga je sve bilo odrađivanje posla.

Ovo je bio klasičan primer utakmice u kojoj jedna ekipa kažnjava svaki propust protivnika. Jasno je da je holandski sastav bolji i kvalitetniji od protivnika, ali Astanu je poterao maler na ovoj utakmici. Dešava se to, ali AZ baš nije praštao niti jedan propust gostiju.

Prvi detalj je bio u 39. minutu. Lopta je pogodila u ruku jednog od igrača Astane, a sudija Jorgij je pokazao na belu tačku. Jeste bio penal, nije tu bilo nikakve dileme, a kazneni udarac je izveo Kupmejners za sigurnih 1:0. Pose tog pogotka AZ je mogao već da igra dosta rasterećenije.

Domaća ekipa je u prvom poluvremena delovala kao osica koja samo obleće oko protivnika i čeka neki propust kako bi zadao ubod.

Prva takva šansa bila je u 43. minutu utakmice. Astana je u tom momentu zbog povrede imala igrača manje, i dok se ukazivala pomoć AZ je napadao i suštinski uterao loptu u mrežu. Boadu je bio na pravom mestu i iz neposredne blizine je zatresao mrežu.

Bejesbekov je bio igrač koji je bio povređen kod tog gola, a umesto njega je u igru ušao srpski fudbaler Antonio Rukavina.

U drugom poluvremenu nije Alkmar morao da zapinje, ali je u 77. minutu preko Stengsa stigao do gola kojim je samo stavio tačku na ovaj meč, a još jednim pogotkom Kupmejnersa, te golom Sugavare i Idrisija dodatno sebi povećao gol-razliku.