©Reuters
©Reuters

Bajernova noćna mora u Minsteru, strahuje se da je Gnabri polomio ruku (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 26.09.23. | 22:54

Sjajni Matis Tel obeležio ubedljivo slavlje ekipe Tomasa Tuhela u Kupu Nemačke, ali je povreda Serža Gnabrija pokvarila raspoloženje u gostujućim redovima - 4:0

Postigao je Hari Kejn osam golova na sedam mečeva u svim takmičenjima za Bajern na početku sezone, ali večeras stvarno nije bilo potrebe za forsiranjem fantastičnog engleskog golgetera u Kupu Nemačke. Bavarci su u 1/16 finala prošli ubedljivim slavljem nad Projsen Minsterom, a Tomas Tuhel je ovo gostovanje iskoristio da razigra neke od igrača koji su imali manju minutažu na kraju sezone - 4:0 (3:0).

Matis Tel se smatrao pravom zlatnom rezervom iskusnog stratega na početku sezone, pošto je postizao golove u proseku na 36,5 minuta, a pre večerašnjeg meča igrao je ukupno 146 minuta. Večeras je zaigrao od početka i za poverenje uzvratio golom i asistencijom.

Ipak, čitavo veče u gostujućim redovima pokvarila je povreda Serža Gnabrija, koji je morao van terena u 11. minutu, a prema pisanju Bilda, strahuje se da je polomio ruku. Sve će biti jasnije nakon detaljnih testova, ali u Minhenu nisu previše optimistični.

Čitav posao Bajern je obavio u prvih 45 minuta, pa je u nastavku Tuhel mogao još malo da kombinuje kada je tim u pitanju. Gosti se nisu previše zaletali u drugom poluvremenu, već su iskoristili razliku u kvalietu i rutinski očuvali prednost. Pored Gnabrijeve povrede, golova koje su postigli Šupo Moting, Konard Lajmer i mladi Frans Krecig, prvi deo meča obeležio je i prekid koji su na isteku pola časa igre izazvali navijači Bajerna. Oni su u znak protesta zbog podudaranja starta Kupa i Superkupa Nemačke na teren u Minsteru ubacili 185 teniskih loptica. Zbog toga će nemački gigant morati da plati kaznu od 65.000 evra, pošto FS Nemačke svaku ubačenu lopticu sankcioniše sa 350 evra.

Veoma važan posao kod prvog Bajernovog gola u devetom minutu uradio je Matis Tel, koji se odličnom varkom oslobodio svog čuvara na levom krilu, ubacio loptu u srce kaznenog prostora, a tamo se najbolje snašao Šupo Moting i prosledio je u domaću mrežu.

Leon Gorecka je na ovom meču igrao u štoperskom tandemu sa Marokancem Nusairom Mazrauijem, ali ga to nije sputalo da u 40. minutu zabeležia asistenciju. Lukavo se iskusni vezista priključio ostalim saigračima na protivničkoj polovini, a onda poslao perektan dubinski pas za Kinarda Lajmera, koji je preciznim udarcem glavom matirao istrčalog Johanesa Šenka. Treći gol je stigao upetom minutu nadoknade prvog dela igre, kada je Kimih pronašao Kreciga na vrhu peterca.

Tel je za odličan meč nagrađen u 86. minutu, kada je odlično reagovao nakon pravovremenog dodavanja Bune Sara i pogodio protivničku mežu iz gotovo mrtvog ugla.