Barsa pogodila tek sa igračem više, Mesi darivao Setjenu pobedu na debiju

Komentari: 18
Generalno slaba igra španskog šampiona protiv Granade – 1:0

Ni Rim nije sagrađen za dan, pa ne može ni Kike Setjen za tri treninga da popravi sve što ne štima u timu Barselone. Laknulo mu je, ipak, što je prvak Španije upisao pobedu na njegovom debiju, ali je Granada baš žestoko namučila Mesija i ekipu, koji se rupu u granitnoj odbrani rivala našli tek kada je jedna „ciglica“ ispala iz igre zbog crvenog kartona – 1:0 (0:0).

Generalno gledano, bilo je to slaba igra Barselone. Posed lopte iznad 80 odsto, ali sa vrlo malo pravih šansi. Jalova partija, „davljenje“ lopte, traženje pukotine u bunkeru Granade, a ni Lionelu Mesiju nije išlo.

Uz to, mladi Ansu Fati je igrao po desnom boku i nije se tu najbolje snašao. Istina, sve do gola, on je imao najbolju šansu za domaćina, u prvom poluvremenu, ali u padu nije uspeo lepo da zahvati loptu, koja je odletela preko prečke. Odsustvo Luisa Suareza se i te kako osetilo u izdanju šampiona.

Sva ta igra „viktorije“ je malo toga donela Barseloni, a onda je najbolju šansu na utakmici, kod 0:0, imala Granada. Igrao se 67. minut, sevnula je kontra u kojoj je Eteki šutirao sa nekih 18-19 metara i pogodio stativu!

Prelomni trenutak meča dogodio se u 69. minutu, kada je Sančez dobio drugi žuti karton i ostavio saigrače sa čovekom manje u polju. Kazna je stigla sedam minuta kasnije: ponovo dug napad, peta Artura Vidala, pravo u noge Lionelu Mesiju, koji kao na treningu, sam kao duh, lako pogađa mrežu Granade. I to desnom nogom. Oteo se vrisak oduševljenja i Kikeu Setjenu na klupi, zapevala je i do tad prilično tiha publika na Nou Kampu, valjda uplašena od novog kiksa.

Bilo je šansi i posle gola, Antoan Grizman je jednu odličnu promašio u 84. minut, ali sve je bilo drugačije i podnošljivije za Barselonu kada je vođstvo već bilo u rukama.

ŠPANIJA 1 - 20. KOLO:

Leganes - Hetafe 0:3 (0:3)