Benfika i posle Rendžersa ostala u problemima!

Vreme čitanja: 2min | čet. 07.03.24. | 23:07

Rendžers dva puta vodio na Lužu – 2:2

Prošle godine nagazna mina u Ligi šampiona, čak favorit iz senke za plasman među četiri najbolja tima u Evropi. Ove godine u silaznoj putanji. To je Benfikin put koji nije zaustavljen ni u prvom mečuosmine finala Liga Evrope protiv Glazgov Rendžersa. Vodili su Policijaci dva puta na Lužu, ali su na kraju morali da se zadovolje remijem. Dovoljno da za sedam dana gori Ajbroks Park – 2:2.

Pod velikim pritiskom biće narednih dana trener Benfike Rodžer Šmid. Iza Benfike je poraz od Sporinga u Kupu, zatim katastrofa u sudaru sa Portom, a na sve to nadovezao se i večerašnji remi protiv Glazgov Rendžersa. Škotski velikan nije poznat po igrama na gostujućim terenima, uspehe u Evropi pre dve ili tri godine bazirao je na vrelini Ajbroksa.

Ali je večeras u prvom poluvremenu odigrao hrabro, na kraju imala i sreće. Mnogo toga dobrog ekipi Rendžersa doneo je bivši fudbaler Norsjelanda Mohamed Dijamonde. Vezista koji je bio na Zvezdnoj listi želja probio je po desnoj strani u sedmom minutu i i na tacni poslao centaršut Lovrensu za laku realizaciju.

Imala je Benfika više od igre. Napadala i došla do izjednačenja preko Di Marije iz jedanesterca. Prethodno je Goldson igrao rukom.

Međutim, odgovor Rendžersa je bio ekspresan. Nastavljenu akciju posle prekida u gol je pretvorio Sterling.

Imala je mnogo više od igre Befika u drugom poluvremenu. Opsedala gol Rendžersa. Na kraju je popustila koncentracija Goldsonu koji je sredinom drugog poluvremena pogodio sopstvenu mrežu.

Frajburg je u reprizi meča iz grupe stigao do pobede nad Vest Hemom. Pokazali su Nemci koliko su nezgodni i preko Gregoriča došli do gola. Vrlo zanimljiv je bio finiš meča, kada je dosuđen penal za Vest Hem posle faula nad Suočekom. Međutim, na intervenciju VAR-a je poništen.

Sparta Prag - Liverpul 1:5

/Bredli 46 autogol - Makalister 6 penal, Nunjez 25, 45+3, Dijas 53, Soboslaj 90+4/

Benfika - Rendžers 2:2 (1:2)