Dario Benedeto (©Reuters)

Boka kompletan arsenal ispucala u Superkupu, Benedeto nije sačuvao municiju za Defensu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 07.03.23. | 06:48

Plavo-zlatni propustili priliku da na Bombonjeri izbiju na prvo mesto...

Novi trofej na Bombonjeru je unet, Boka Juniors je pregazila Patronato, a tom prilikom se raspucao Dario Benedeto. Iskusni argentinski napadač postigao je het-trik i najavio da ulazi u formu, ali municiju nije sačuvao za šampionat.

Boka je kompletan arsenal ispucala u bici za pehar, niti jedan kuršum nije ostao za Defensu i Hustisiju. I propustila je priliku da na Bombonjeri izbije na prvo mesto. Golova nije bilo, mreže su mirovale, ali su dva tima odigrala strašnu utakmicu - 0:0.

Nije se mreža njihala, ali se konstrukcija gola jeste tresla. U više navrata su fudbaleri Boke juniors i Defense pogađali okvir gola. I jedni i drugi imaju za čime da žale, a gostima je pripao slađi bor. I zbog toga što su u drugom poluvremenu bili u podređenom položaju, ali i zbog toga što posle osvojenog boda u argentinskom hramu fudbala dele prvu poziciju sa San Lorencom.

Mogle su obe ekipe da se osame na vrhu, da dobar period krunišu prvom pozicijom. Isprečili su se - golmani. Briljirali su Serhio Romero na golu Boke i Ezekijel Unsain, osujetili su brojne pokušaje rivala. Posebno to u prvom poluvremenu važi za nekadašnjeg čuvara mreže Mančester junajteda.

Ostavljen je na vetrometini, šetali su se ofanzivci Defense kroz kazneni prostor protivnika, ali nisu znali da završe akcije. Romero je privlačio lopte, a kada ga nisu pogađali, tresli su se okvir i spoljni deo mreže. Romero je skidao zicere, ali je “plivanje” kod ubacivanja skupo moglo da košta domaćina... Srećom po Boku, nije je kaznio Kolombo.

Ezekijel Unsain je u drugom poluvremenu bio bačen na Tantalove muke. Zujala je lopta oko gola, a Dario Benedeto je umalo dao četvrti gol na dve utakmice. Zatresao je prečku, a fortuna nije pogledala ni paragvajskog vezistu Oskara Romera. Od siline njegovog udarca dugo konstrukcija nije mirovala, ali sve to Boki juniors nije značilo ama baš ništa.

ARGENTINA 1 - 6. KOLO

Union - Estudijantes 2:0 (0:0)