Ramon Abila (©Reuters)

Boka preživela u Kordobi, Njuels častio Taljeres

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.12.20. | 03:43

Tim sa Bombonjere remijem bez golova obezbedio plasman u narednu rundu Kupa Dijega Armanda Maradone

Najuzbudljivija grupa u Liga kupu Argentine, takmičenje koje je od pretprošle nedelje dobilo naziv po legendarnom Dijegu Armandu Maradone, je ona u kojoj je bio velikan Boka Juniors. Nije tim sa Bombonjere blistao u šest kola, doživeo je dva poraza, ali je na kraju obezbedio prvo mesto i plasman među 12 najboljih timova u Liga kupu iz koga šampion ide direktno u Kopa Libertadores.

U poslednjem meču prve faze takmičenje, tim iz Buenos Ajresa je odigrao bez golova u Kordobi protiv Taljeresa. Oba tima su se plasirala u narednu rundu. Taljeres je obezbedio drugo mesto, a to treba da zahvali Njuels Old Bojsima koji su pobedili u Rosariju Lanus sa 3:1. Domaćin je i pored pobede ostao bez druge faze takmičenja, kao i Lanus.

Franko Orosko je doveo goste u vođstvo u 18. minutu, ali je Sebastijan Palasios izjednačio u 26. U finišu dva gola za domaćina. Lanus je išao na sve ili ništa. Bod mu ništa nije značio. Prvo je Mauro Formika preokrenuo rezultat u 90. minutu, a Pirovu pobedu Njeulsu overio je drugom minutu sudijske nadoknade drugim golom na meču Palasios. Početkom drugog poluvremena zbog žestokih prigovora isključen je trener Lanusa Zubeldija.

Boki nije igrala u najjačem sastavu. Plavo-zlatni su u Kordobu stgli posle pobede nad Internasionalom u prvom meču osmini finala Kopa Libertadores, ali kako ih revanš očekuje već za četiri dana, trener Migel Anhel Ruso se odlučio da odmori nekoliko igrača. U avionu za Kordobu nisu se našli Karlos Tevez i Eduardo Salvio, tandem koji je postigao 21 od 38 Bokinih prvenstvenih golova u 2020. godini – Tevez 11, Salvio 10. Dakle, više od 50 odsto. Ramon Abila je bio najistureniji napadač Boke, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

U prvom meču u Porto Alegeru, Boka je slavila sa 1:0 golom Karlosa Teveza. Popularni Apač je u 63. mintuu doneo prednost svom timu protiv Internasionala pred revanš na Bombonjeri.