Radost Klub Briža (©Reuters)

Briž prespavao poluvreme pa zgromio Eupen

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.12.20. | 16:11

Povratak na pobedničku stazu

Ni poraz u prošlom kolu od Genta kod kuće nije bio dovoljan Klub Brižu da mu se upali alarm

Crno-plavi su i danas protiv Eupena prespavali celo prvo poluvreme i izgleda da ih je tek glas trenera u svlačionici prenuo i onda su počeli da igraju. Tih drugih 45 minuta bilo je dosta vremena da Klub Briž upiše ubedljiv trijumf i vrati se na pobedničku stazu – 3:0.

Utakmica je u stvari bila šou jednog čoveka. Njegovo ime je Noa Lang, ima 21 godinu i na pozajmici je u Brižu iz Ajaksa. Momak koji traži svoje mesto pod suncem zablistao je u drugom poluvremenu protiv Emena, postigao je prva dva gola za svoj tim, a kod trećeg je bio asistent. Sada mu je skor u sezoni 18 utakmica, šest golova i četiri asistencije i ako tako nastavi, Kopljanici će ga vrlo rado uključiti u tim za narednu sezonu.

Eupen je posle drugog gola položio oružje, nije mu se više igralo, pa čak ni kada je domaćin ostao sa fudbalerom manje na terenu, nije uradio ništa. Direktan crveni karton dobio je Vanaken zbog preoštrog starta s leđa u 79. minutu, a samo četiri minuta kasnije Klub Briž je došao i do trećeg gola, strelac je bio Okereke.

BELGIJA 1 - 19. KOLO

Klub Briž – Eupen  3:0 (0:0)