Sporan penal (©YouTube/printscreen)

Bruno Petković isključen zbog neispravnog izvođenja penala (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 15.12.21. | 22:08

Bizaran detalj u duelu Dinama i Istre

Važu pobedu u šampionskoj trci ostvario je Dinamo protiv Istre u gostima - 2:0 (1:0). Zagrepčani sada imaju dva boda manje od vodećeg Osijeka, ali i još jedan meč manje.

Do tri boda u Puli stigli su pogocima Amera Gojaka u 10. i Stefana Ristovskog u osmom minutu nadoknade, ali je utakmicu obeležio bizaran detalj iz 88. minuta, kada je Bruno Petković dobio drugi žuti karton.

Napadač Zagrepčana imao je priliku da iz penala reši pitanje pobednika, međutim, umesto da to učini, morao je u svlačionicu. Sudija Strukan isključio ga je zbog nepravilnog izvođenja jedanaesterca, pošto je zastao pre šuta i sačekao da vidi na koju će stranu golman, pa tek onda poslao loptu ka golu.

Svakako, nešto što se ne dešava često, posebno u vreme kada smo svedoci raznih stilova izvođenja penala...