CSKA za šest minuta samelo Ahmat, a onda igrao po živcima navijača

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.08.22. | 15:57

Na kraju 4:2 za Armejce

Dobro deluje CSKA otkako je na klupu seo ovog leta Vladimir Fedotov, doskorašnji šef struke Sočija. On je klub sa obale Crnog mora doveo u sam vrh ruske Premijer lige, a sada vraća posrnule Armejce takođe među najbolje u ligi.

Igra CSKA kao preporođen, mada je danas nervirao navijače na utakmici protiv Ahmata. Munjevito su Armejci, u skladu sa nadimkom, stekli veliku prednost, a onda su izgleda i oni pomislili da je posao gotov i opustili se. Gosti iz Groznog su opasno zapretili, ali je moskovski „bataljon“ odbio napad i dobio meč sa 4:2.

Držao se Ahmat skoro pola sata, a onda je doživeo baražnu paljbu CSKA. Za šest minuta na semaforu se tri puta menjao rezultat: od 0:0 došao je do 3:0.

Seriju je otvorio Fjodor Čalov, nastavio Kiril Nababkin, dok je Karaskal zaključio taj deo meča, verovalo se i kompletnu utakmicu. A, onda mic po mic...

Prvo je Konate postigao prvi gol za Ahmat, da bi u Beriša u 58. minutu smanjio na 3:2 i uneo nervozu među igrače i navijače CSKA. Odjednom je utakmica koja je bila potpuno pod kontrolom domaćina počela da im izmiče iz ruku.

Boju u lica Moskovljanima vratio je Medina golom u 78. minutu za 4:2, čime je odbio pretnju Ahmata i u miru priveo utakmicu kraju.

Bivši bek Crvene zvezde Milan Gajić bio je starter u sastavu CSKA, dok je Saša Zdjelar, nekadašnji vezista Partizana, ušao u igru u drugom poluvremenu.

RUSIJA 1 – 6. KOLO

Krilja Sovjetov - Fakel 1:1 (0:0)