Da ga je Fajenord prodao grdno bi pogrešio: Himenez opet teroriše u Erediviziji

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.09.23. | 14:33

Odbio je klub sa De Kajpa nekoliko unosnih ponuda evropskih velikana za meksičkog golgetera, a sa nova dva gola Utrehtu on je potvrdio zbog čega je možda i najbolji centarfor Eredivizije

Produžio je letos Santijago Himenez ugovor sa Fajenordom do 2027. godine i time je zapečatio sva nadanja evropskih velikana da bi "Tiganj" mogao da zameni nekim drugim kultnim stadionom. Kada je stavio paraf na novu saradnju sa šampionom Holandije stekao je dodatne simpatije neslućenih razmera u Roterdamu, a za ljubav koju mu navijači svesrdno pružaju uzvraća im iz vikenda u vikend. Kada se Fajenordu sve otvori on gazi rivale, to je pokazao tim Arnea Slota toliko puta prošle sezone, uradio je to i sada. Trijumf na gostovanju Utrehtu 5:1 (2:1), uz nova dva gola Santijaga Himeneza potvrdio je uspon forme pred skori start u Ligi šampiona.

Već u osmom minutu pokazao je Himenez ono u čemu je vrhunski. Stuštio se stasiti centarfor u šesnaesterac Utrehta i glavom savaldao istrčalog Grka Vasiliosa Barkasa. Utreht je izjednačio samo desetak minuta kasnije uz mnogo sreće i karambola u šesnaestercu Fajenorda. Ispostavilo se iz jedinog udarca u okvir gola.

Fajenord je do kraja poluvremena ponovo poveo preko Kalvina Stengsa, a sve je rešeno već u prvom minutu drugog poluvremena, kada je Himenez dao gol vredan povećanja tržišne vrednosti za bar nekoliko miliona evra. Primio je loptu na tridesetak metara od gola, vukao do linije gol-auta, vratio se prema sredini i ne preterano snažnim, ali preciznim udarcem još jednom prevario Barkasa. Otvorilo se Fajenordu sve do kraja, a u finišu su se u strelce upisali i Japanac Ajase Ueda, najnovije pojačanje iz Serkl Briža i i 19-godišnji Gambijac Jankuba Minte, takođe pristigao ovog leta iz danskog Odensea.

Ono što prevashodno najviše iščekuju svi navijači Fajenorda definitivno je učešće njihove ekipe u Ligi šampiona. Na De Kajp će naredne jeseni doći Atletiko Madrid, Lacio i Seltik. Svesni su u Roterdamu da su im šanse za konačni prolazak grupe veće nego ikada i da bi baš to imalo krucijalni značaj za evropskog šampiona iz 1970. godine.

Majstorski gol Santijaga Himeneza za 3:1 pogledajte OVDE.