Derbi Cvajte: HSV vodio 85 minuta, sapleo ga Japanac Itakura (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.12.21. | 22:29

Šalke kući nosi veliki bod...

Jedna od najvećih utakmica ikada odigranih u nemačkoj Cvajti završena je bez pobednika. Jedan gol na samom početku derbija, drugi u poslednjim trenucima za konačnih: Hamburger - Šalke 1:1.

U pitanju je okršaj posrnulih šampiona, dva kluba što u svojim vitrinama imaju i evropske (HSV je, podsetimo, čak bio i prvak Evrope), ali su poslednjih godina u velikom padu. Hamburger i Šalke zajedno knjiže čak 28 pehara, konkurenti su za povratak u Bundesligu, pa je sve to ovom okršaju dalo gore navedeni epitet i bitnost.

Na kraju, mnogo više razloga za zadovoljstvo imaju gosti pošto su tri minuta pre kraja uspeli da "otmu" pola plena domaćinu.

HSV jeste vodio skoro celu utakmicu - Robert Nesta Glacel pogodio je za 1:0 na pas Sonija Kitela u 2. minutu - i sa te strane domaćinu mnogo teže pada ovaj remi, ali ako u obzir uzmemo činjenicu da su momci iz Gelzenkirhena uputili čak 29 udaraca ka golu jasno je da Šalke kući nosi zasluženi deo kolača.

Veliki trenutak za goste zbio se u 87. minutu. Bio je korner, lopta preletela ceo šesnaesetrac, pred gol je vratio Rodrigo Salazar, a rezervista Marijus Bilter izvanredno se snašao, povukao fintom do peterca, ubacio u sredinu i tamo se na pravom mestu našao japanski štoper Ko Itakura - 1:1.