Aleksandar Golovin (@AFP)

Dinamični derbi Azurne obale: Golovin baš voli kada igra protiv Nice (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.02.24. | 22:54

Sjajni Rus i Denis Zakarija doneli pobedu Monaku u komšiluku - 3:2

Nismo navikli da gledamo posebno uzbudljive duele Monaka i Nice, naročito ne kada je rezultatski pritisak tu, ali ovaj put fudbaleri komšijskih klubova sa Azurne obale priredili su odličnu predstavu. Sa osmehom na licu teren su napustili gosti iz kneževine, koji su golovima Denisa Zakarije (dva, oba veoma lepa) i Aleksandra Golovina stigli do pobede 3:2.

Dvaput je domaćin uspevao da stigne prednost rivala, u 74. minutu čak i sa igračem manje zbog isključenja Dantea 20 minuta ranije, ali je nekadašnji napadač moskovskog CSKA još jednom pokazao da voli kada igra protiv Nice. Iz odbitka nakon šuta Ismaila Jakobsa u 77. minutu Golovin je zakucao loptu za svoj ukupno peti pogodak protiv komšija u 12 nastupa. Nikome Rus nije dao više golova u karijeri.

Ulogu junaka Golovin će, ipak, morati da podeli sa Denisom Zakarijom. Švajcarski reprezentativac dvaput na je na sjajan način matirao Marćina Bulku. Prvo udarcem sa nekih 25 metara, a onda i glavom iz trka, na centaršut Takumija Minamina, koji je kasnije bio zaslužan za isključenje Dantea. Oštro je kapiten Nice startovao na Japanca i zakačio ga đonom po kolenu, pa je arbitar Erik Vatelije nakon pogledanog snimka pokazao crveni karton iskusnom štoperu.

Bio je to trenutak koji je doveo do pada u igri domaćeg tima, ali baš kao kada su u 37. minutu pogotkom Laborda iz penala uspeli da izjednače, i u 74. minutu su stigli do poravnanja rezultata golom Gesana. Ispostavilo se, kratkotrajnim.

Monako je ovom pobedom vratio samopouzdanje nakon eliminacije iz Kupa Francuske od trećeligaša Ruana, i probio se na treće mesto Lige 1, sa samo bodom manje od Nice. Ubedljivo prvi je Pari Sen Žermen sa dvocifrenom prednošću, dok druge dve pozicije koje vode direktno u Ligu šampiona pored komšija sa Azurne obale vrebaju i Brest, Lil i Lans, dok se u senci svojoj šansi nadaju Ren, Olimpik Marselj i Rems. S obzirom na neizvesnost francuskog prvenstva godinama unazad kada su u pitanju vize za Evropu, osam bodova razlike ne predstavlja sigurnu zalihu tako da nas čeka još mnogo uzbuđenja do kraja.

FRANCUSKA 1 – 21. KOLO

Marselj - Mec 1:1 (0:0)