©Starsport
©Starsport

Docić najavio, rezervisti doneli preokret na Brdu: Pančevci za 13 minuta ostali bez tri boda

Vreme čitanja: 3min | sub. 17.02.24. | 20:28

Železičar poveo sa igračem manje, ali u završnici susreta ispustio vođstvo i ceo plen (2:1)

Drugi put ove sezone je Čukarički bio u podređenoj poziciji u odnosu na Železničar i u situaciji da juri zaostatak, ali su za razliku od duela u Pančevu, večeras Brđani uspeli da režiraju preokret i golovima Marka Docića i Luke Stojanovića stignu do druge prolećne pobede (2:1).

Uprkos igraču manje od 24. minuta, kada je isključen kapiten Aleksandar Đorđević, gosti su uspeli da prvi stignu do mreže rivala preko Darija Grgića. Gol nekadašnjeg fudbalera Brđana doveo je Čukarički drugi put ove sezone u situaciju da juri zaostatak protiv Železničara, ali je ovaj put, za zarliku od remija u Pančevu (2:2), tim sa Banovog brda uspeo da odnese ceo plen.

Inicijativu domaćina u 74. minutu u izjednačenje je pretočio Marko Docić iz prve pretočivši centaršut Nemanje Tošića sa levog krila u gol. Pogodak kapitena, predstavljao je dodatni pokretač za tim Gordana Petrića kojem su pobedu doneli igrači sa klupe. Tek nekoliko minuta pošto im je strateg ukazao šansu Mitar Ergelaš i Luka Stojanović su u tandemu nadmudrili odbranu gostiju, a iskusni vezista je na dodavanje mlađeg saigrača sa desnog krila rutinski pogodio za konačnih 2:1.

Razvijala se utakmica na Banovom brdu potpuno van bilo kakvog šablona i projekcija. Ofanzivnim i hrabrim pristupom gosti kao da su iznenadili rivala, te su bili konkretniji tim u uvodnim minutima. Ipak, inicijativu Pančevaca prekinuo je zakasneli start Aleksandra Đorđevića u duelu sa Igorom Miladinovićem za koji je kapiten Železničara kažnjen direktnim crvenim kartonom. Sa igračem više Brđani su uspostavili potpunu kontrolu i delovalo je da je samo pitanje trenutka kada će vrlo inspirisani golman Milan Mijatović podleći pritisku.

Našao se crnogorski čuvar mreže na vetrometini pred pretnjama Ivanovića i vrlo raspoloženog Miladinovića, ali u jeku inicijative Čukaričkog, minut pre odlaska na odmor, usledio je napad Pančevaca u kojem je Stafan Hajdin proigrao Darija Grgića koji je oberučke prihvatio šansu da bivšem klubu pokaže da ga se možda i olako odrekao.

Gol zaostatka predstavljao je neočekivani scenerio iz perspektive Brđana koji su posle 45 minuta beez pravog špica u nastavak ušli sa Vinisijusem Melom kao devetkom što je omogućilo Miladinoviću da se vrati na matičnu poziciju i potvrdi da se iza centarfora oseća znatno komfornije. Pravio je probleme odbrani Železničara hitri ofanzivac, ali je izostajao završni udarac kako nejega tako i saigrača.

Najbliži izjednačenju, pre akcije Tošića i Docića, fudbaleri tima sa Banovog brda bili su posle akcije po levom boku i pokušaja Adžića iz vrlo teške pozicije, međutim lopta je posle udarca krilnog napadača pogodila prečku i ostavila nadu Pančevaca koja je ugašena u 13 minuta, te novajlija u Mozzart Bet Superligi 12. put ove sezone ostao praznih šaka, dok je Čukarički stigao do 10. pobede i dodatno podigao moral pred gostovanje Crvenoj zvezdi.

ČUKARIČKI - ŽELEZNIČAR 2:1 (0:1)