.jpg)
Dušan Tadić: Piksi je ljubitelj holandske filozofije i traži da igramo ofanzivno, atraktivno, kreativno...
Vreme čitanja: 2min | čet. 18.11.21. | 14:48
„Veliki deo predsednikove nagrade smo dali u humanitarne svrhe“, kaže Tadić za holandske medije
Holandija je poput Srbije u poslednjem kolu kvalifikacija obezbedila plasman na Mundijal u Katar. Iako četvrtinu reprezentacije Holandije čine igrači iz domaćeg prvenstva, niko od njih nema ni približan uticaj na igru kao što ima Ajaksov kapiten Dušan Tadić u Srbiji.
Tadićeva sjajna partija u Lisabonu je pomno ispraćena i u zemlji Lala gde se već godinama nižu hvalospevi na račun njegove igre. Gol i asistencija protiv Portugalaca su naterali Holanđane da mu još jednom odaju priznanje.
Izabrane vesti
„To je moja dužnost kao igrača i kapitena. Da budem tu kada je potrebno. Pobeđivali smo neke velike reprezentacije i ranije. Ali pobediti tako veliku fudbalsku zemlju kao što je Portugal, na njenom terenu, u direktnom okršaju za plasman na Mundijal je ogromno dostignuće“, rekao je Tadić u intervjuu za ugledni holandski De Telegraf.

Do Holandije je odjeknula i vest da su srpski reprezentativci nagradu od 1.000.000 evra koju im je obećao predsednik Aleksandar Vučić, donirali za lečenje bolesne dece u Srbiji. Čestitali su Tadiću na takvom gestu.
„Nisam to samo ja, već i ostali igrači. Dobili smo premiju za plasman u Katar i veliki deo predsednikove nagrade smo dali u humanitarne svrhe“.
Pitaju se u Holandiji da li bi Tadić voleo u Kataru da igra protiv njihove reprezentacije...
„Iskreno, bilo bi mu čudno. Volim Holandiju i želeo bih da jednog dana igram protiv vaše reprezentacije jer nisam nikad do sada. Ali ne baš da dođemo u situaciju da moramo da eliminišemo jedni druge... Neka bude u finalu ako mora! Imam mnogo prijatelja koji igraju za Holandiju, pa preferiram da pobedimo neku drugu veliku reprezentaciju u Kataru. Veoma sam srećan zbog Holandije i mojih prijatelja Rajana Gravenberha, Dejlija Blinda, Davija Klasena, Devina Remsha i mojih ostalih holandskih saigrača. Holandija pripada Svetskom prvenstvu. Baš kao i Srbija“.
Ubeđeni ste da ćete pobediti neku veliku reprezentaciju na Mundijalu?
„Moramo. Prvo, hajde da prođemo grupu na Mundijalu. A onda je sve moguće. Selektor Dragan Stojković nas je naterao da verujemo da Srbija može pobediti svakoga. Sa tim stavom smo i eliminisali Portugalce. Osećaj je sjajan i nadam se da je to samo početak. Selektor Stojković obožava holandski fudbal i njegovu filozofiju. Zato i zahteva od nas da igramo ofanzivan, atraktivan i kreativan fudbal. Da budemo dominantni na lopti. I to savršeno odgovara ovoj grupi igrača“.