©Reuters

Dva gola sa igračem manje, Kolumbus umalo do potpunog čuda u Sinsinatiju

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.07.21. | 03:45

Kolumbus se sa desetoricom vratio iz dva gola zaostatka - 2:2

Brojčani deficit na terenu, uz dva gola zaostatka, deluju kao nemoguća misija i za najjače ekipe na planeti, ali to nije bio slučaj i sa igračima Kolumbusa, koji ne samo da su uspeli da stignu prednost Sinsinatija sa desetoricom igrača, već su vrlo lako mogli i da pobede. Ipak, na kraju je bilo ranopravnih 2:2 (2:1).

Kažemo ravnopravnih, jer je domačin odlično otvorio meč i golovima Edgara Kastija i Lusijana Akoste zasluženo vodio sa 2:0 već u 24. minutu, a potom sigurnom igrom držao stečenu prednost u svojim rukama. Međutim, u 42. minutu isključen je defanzivac gostiju Harison Aful i to kao da je u potpunosti poremetilo domaćina. Igrači Sinsinatija kao da su pomislili da se meč već tada završio, pala im je koncentracija, a to je iskoristio Lukas Zelarajan i u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena vratio svoj tim u život.

U drugo poluvreme se ušlo potpuno otvorenih gardova. Igrači Sinsinaja su mogli sve da reše veš u 53. minutu, kada je sjajnu šansu propustio Džo Gjau, a onda su igrači Kolumbusa krenuli da atakuju. U samo dva minuta sredinom drugog poluvremena dve odlične šanse su propustili Zelarajan i Migel Beri, a onda je Beri u 77. minutu doneo izjednačenje i postavio konačan rezultat, pogodivši levi ugao gola dobro poznatog Holanđanina Keneta Vermera.

Utučeni igrači Sinsinatija su nekako pokušali da se podignu, u 86. minutu u kaznenom prostoru je posle jednog duela pao skupoceni Brazilac Brener, ali je arbitar Stot pokazao da meč može da se nastavi. Do kraja meča nije bilo promene rezulta.