©Reuters

Dva penala za četiri minuta, Nikolić pronašao način za zaustavljanje Zenita

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.08.21. | 18:53

Bez pobednika u dramatičnoj završnici utakmice u Moskvi - 1:1

Tutnjio je Zenit ruskom Premijer ligom na startu prvenstva, došao je osokoljen i motivisan na noge Lokomotivi iz Moskve, ali je iz glavnog grada Rusije odneo samo bod - 1:1 (0:0).

Marko Nikolić i njegova ekipa prvi su kojima je uspelo da zaustave aktuelnog šampiona u ovoj sezoni. Srpskom strategu ovo je bio peti zvanični okršaj sa klubom iz Sankt Peterburga, a drugi u kojem je uspeo da izbegne poraz. U prethodna dva okršaja Lokomotiva je primila čak devet golova, ali je danas odigrala daleko tvrđe i osvojila bod.

Mnogo faktora tokom meča uticalo je na to da sve do samog finiša ne bude golova. Lokomotivi je u 15. minutu poništen pogodak, pošto je Fjodor Smolov bi u ofsajdu, dok je Zenitovu kontrolu situacije na terenu značajno omeo drugi žuti karton Dalera Kuzjaeva u 50. minutu.

Lokomotiva je nakon toga uspostavila terensku inicijativu, ali su gosti ozbiljno pretili iz kontranapada. Nakon jednog takvog u 83. minutu Giljerme je srušio Sardara Azmuna u svom kaznenom prostoru, a Sergej Karasev opravdano pokazao na belu tačku. Metu je potom pogodio Aleks Sutormin, iako je Giljerme pročitao stranu u koju će šutirati.

Ipak, već četiri minuta kasnije Karasev je pokazao na belu tačku i sa druge strane, nakon što se gledao VAR snimak. Smolov je preuzeo odgovornost i izjednačio. To je bilo dovoljno domaćinu, koji je pokušao da iskoristi psihološlki trenutak i dođe do sva tri boda, ali je na kraju ostalo ravnopravnih 1:1.