Gelor Kanga (©AFP)

Egipćani dali lažnu nadu Kanginom Gabonu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 12.11.21. | 22:15

Mohamed Salah i saigrači izbegli dramu u zadnjem kolu

Drugi krug afričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo privodi se kraju. u većini grupa ostalo je još 90 minuta do konačne odluke o putnicima u poslednju, treću rundu. Tamo će samo deset prvoplasiranih iz isto toliko grupa, a pet selekcija će na Mundijal koji se održava u novembru i decembru naredne godine.

Zasad su svoje mesto u poslednjoj fazi kvalifikacija obezbedile Malija, Maroka, Senegala i Egipta.

Mohamed Salah i saigrači kockali su se sa dramom u poslednjem kolu, pošto su do 58. minuta gubili na gostovanju u Angoli. Domaćin je za 35 minuta stigao do dva gola prednosti, a poraz Egipta značio bi da u poslednjem kolu direktan duel sa Gabonom odlučuje ko će dalje.

Gelor Kanga i saigrači su nešto ranije savladali Libiju 1:0, pogotkom Pjer-Emerika Obamejanga iz penala u 54. minutu i verovali su u dramu poslednjeg kola do 58. minuta utakmice u Angoli, kada je Akram Tavfik postigao izjednačujući pogodak, pošto je prethodno Mohamed Elneni u nadoknadi prvog dela smanjio zaostatak gostiju. Posle izjednačenja, rezultat se nije menjao. Ostalo je 2:2, pa Egipćani dočekuju drugoplasirani Gabon s nedostižna četiri boda prednosti.

Burkina Faso je remijem na svom terenu protiv Nigera 1:1 propustila veliku šansu da bodovno poravnata putuje u Alžir na odlučujući meč o prvom mestu. Doduše, Alžirci imaju mnogo bolju gol razliku, tako da i drugačiji ishod večerašnjeg meča ne bi promenio značaj utakmice poslednjeg kola. Gostima će biti neophodna pobeda da bi se plasirali u treću rundu kvalifikacija, pošto je Alžir bio ubedljiv u Džibutiju i slavio 4:0.

Maroko je maksimalnu petu pobedu upisao u Sudanu, gde je golovima Ferencvarošovog Rijana Mamaea (dva) i Votfordovog Imrana Louze pobedio 3:0.