
Glazner inspirisan notama Ančelotija, Emeri spreman za novi pehar
Vreme čitanja: 4min | sub. 26.04.25. | 12:45
Kristal Palas i Aston Vila od 18.15 na Vembliju igraju prvi meč polufinala FA Kupa
Orlovi sa Selhurst Parka, planiraju i dalje visok let, bar kada je reč o najstarijem takmičenju. Istorija kaže da je u 120 godina postojanja kluba, Kristal Palas svega šest puta bio polufinalista, što će reći da ima tako nešto polazi za rukom svakih 20 godina. O trofeju nema ni reči, još ga nisu osvojili.
Menadžer Oliver Glazner ipak planira da jednu veoma dobru sezonu pretvori u istorijsku. Posle uzastopnih poraza od Mančester Sitija (2:5) i Njukasla (0:5), usledili su remiji sa Bornmutom 0:0 i Arsenalom na Emirejtsu (2:2).
Izabrane vesti
Taj bod osvojen protiv Tobdžijama, daje posebnu nadu Orlovima, naročito jer je Glazner uspeo da odmori noge pojedinh igrača. Ebereči Eze i Adam Vorton igrali su oko 60 minjuta, Džastin Deveni i Edi Enketija su takođe ranije zamenjeni, tako da će biti sveži za današnji okršaj. Van ekipe su i dalje zbog povreda Čadi Rijad i Čeik Dukure.
"Za nas je ovo veoma važan, krucijalno bitan meč. Karlo Ančeloti ima običaj da kaže da trofeje osvajate u aprilu i maju, ne u novembru. Ko da priča o tome ako ne Ančeloti? Potrebno je da vaši igrači tada pucaju iz svih oružja", kaže Glazner.
Svestan je da je Aston Vila imala bolju sezonu i da je u blagoj prednosti.
"U redu, mi smo 12. na tabeli. U redu je, ali niko nije oduševljen. Ipak, sada smo u polufinalu. Do sada, imali smo dobru sezonu. Imamo šansu da napravimo veliku sezonu. To je ono što mi se dopada, ne to da lošu pretvorimo u prosečnu, već prosečnu u dobru. To je naš cilj u preostalih pet nedelja", dodao je Glazner.
18.15: (3,50) Kristal Palas (3,50) Aston Vila (2,20)
Svestan je da ima dovoljno oružja da pripreti i ekipi Unaja Emerija, koji se sprema da do kraja maja dođe do novog, 12. pehara u karijeri.
"Ako je potrebna magija, imamo igrače koji su u stanju da je proizvedu. Pitaju me šta mislim ko će početi kod njih. Ne zanima me, jer me kolega Emeri neće zvari i pitati koga želim da on izvede na teren. Dolazimo da uživamo na Vembliju, jer ako to nismo u stanju da uradimo u ovoj situaciji, onde bi trebalo da radimo nešto drugo. Pred meč ću osetiti leptiriće u stomaku i biti malo nervozan. Ujutro se pojavi tenzija, uvek. Ne volim te poslednje sate pred utakmicu. Međutim, kad sudija da znak, onda je sve u stilu, idemo, neka sve krene, ovo je samo fudbal", zaključio je Glazner.
Njegov kolega Unaj Emeri ima na raspolaganju gotovo sve igrače, Oli Votkins se proteklih dana žalio na nezgodan udarac, ali će verovatno početi meč. Emeri će biti na slatkim mukama koga da pošalje na teren.
Trener Aston VIle je doduše sam zakuvao čorbu igrajući se "između dve vatre" sa Olijem Votkinsom i Markusom Rašfordom. Danas bi obojica mogli na teren od početka, ali problem je napravljen, jer Votkins još od ranije ove sezone nije zadovoljan zapostavljanjem od strane baskijskog stručnjaka, što mu je otvoreno i rekao.
Kako god bilo, menadžer Aston Vile planira dobar finiš sezone u kojoj se ekipa opet bori za plasman u Ligu šampiona.
"Kada krene sezona, postavljate sebi određene ciljeve za kraj kroz četiri takmičenja. I dalje su nam ostala dva, Premijer liga i FA kup. Završili smo učešće u Ligi šampiona. Koncentrišemo se na svaki meč do kraja posebno, u želji da odigramo najbolje. Jasan je cilj da opet igramo u Evropi, prvo ako je moguće kroz Premijer ligu, a ako ne, onda kroz FA kup, makar da dođemo do Lige Evrope", kaže Emeri.
Ne beži od pritiska i kaže da je spreman da u Birmingem donese pehar posle duže vremena.
"Kao treneru, moj izazov kada sam došao ovde bio je da osvojim neki trofej. Ovo je dobra prilika jer smo u polufinalu. Ipak, ostalo je još mnogo da se tako nešto i ostvari. Kako igramo ove sezone u FA kupu, to je nešto sjajno. Zato želim da uživamo u ovom polufinalu, u tome što smo u Londonu, svi zajedno, što ćemo osetiti atmosferu Vemblija. Cilj je pobeda, ali ceo proces je jako bitan", zaključio je menadžer Aston Vile.
FA KUP, POLUFINALE
Subota
18.15: (3,50) Kristal Palas (3,50) Aston Vila (2,20)
Nedelja
17.30: (4,90) Notingem Forest (3,85) Mančester Siti (1,75)
*** kvote su podložne promenama