Slavlje Redinga na Ivud parku (© Reuters)

Igraju brzo i mnogo im se žuri: Reding poveo u devetoj sekundi, za 18 minuta spakovao tri gola (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 27.10.20. | 22:39

Osam kola, sedam bodova prednosti za tim Veljka Paunovića

Šepuri se Paun kao paun u prostranom engleskom parku. Ima šta da pokaže, lepo mu stoji perje namenjeno lideru Čempionšipa. Može biti da ni navijači Redinga nisu očekivali ovakav procvat pod komandom Veljka Paunovića, ali tim sa jugoistoka Velike Britanije dokazao je da je opravdano ne čelu tabele.

Na gostovanju Blekburnu Reding je slavio 4:2 i u ranoj fazi prvenstva, posle nekompletnog osmog kola, ima već sedam bodova više od najbližeg pratioca na tabeli. U takvim okolnostima plasman u Premijer ligu postaje realan cilj, iako je maraton tek počeo.

Prolazno vreme Redinga obećava. Između ostalog i zato što Jaku Meite nastavio seriju golova. Napadač iz Obale Slonovače u minule dve sezone bio je precizan 12, pa 13 puta, dok bi u tek započetom prvenstvu ovo bio njegov četvrti precizan hitac. Ispaljen je posle samo devet sekundi, tako što je odbrana tima sa Ivud parka očajno reagovala, golman Pirs odlutao, a Meite doveo Reding do vođstva.

Na njega je nekadašnji prvak Premijer lige ekspresno uzvratio već u trećem minutu posle egzekucije Adama Armstronga na proigravanje pozajmljenog fudbalera Liverpula Harvija Eliota. No, Reding ove sezone igra sjajan, moderan, takmičarski fudbal i već do 18. minuta bilo je 3:1 za goste. Izgleda da im se mnogo žurilo da obezbede bodove. Najpre je Francuz Mišel Olis vratio vođstvo favoritu, da bi ga pravom bombom sa 20-ak metara komfornim učinio Džoš Loren.

Reding je izdržao i kad je Armstrong sredinom drugog dela primakao Blekburn na „minus jedan“, tako što je Lukas Žoao udario još jednom za potvrdu tri boda. Izvesno će ih tražiti i u petak na gostovanju Koventriju.

Drugi srpski strateg u Čempionšipu nije imao uspeha večeras. Vladimir Ivić je sa Votfordom gostovao Vikombu i osvojio samo poen. Tačnije, ostao bez dva. Iako su Stršljenovi vodili pogotkom Ismaele Sara s početka drugog poluvremena, Entoni Stjuart je doneo domaćinu remi i tako ostavio Votford bez celog plena na drugom vezanom susretu. Što je veliki kiks za Ivićev sastav ako se zna da je Vikomb pre ovog duela imao svih sedam poraza. Ovo mu je prvi bod ikad u Čempionšipu.