Aleksandar Đorđević (©Starsport)

Inđija lansirna rampa za bonus zadnje vezne, golčina Đorđevića gurnula Radnički u kanal

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.20. | 14:51

Nišlije su u poslednjih sedam kola samo dva puta zatresle mrežu rivala

Ne tako davno su u Nišu ambiciozno najavljivali da žele da postanu treći klub Srbije, ali sudeći po partijama iz ove seone kilometrima su daleko od tog mcilja. U premijernom meču subotnjeg programa Superlige vrlo bledo izdanje Radničkog i minimalan poraz na gostovanju kod Inđije.

Taj jedini gol u pobedi od 1:0 je posle vrlo dosadnog meča u kome sve do tog 84. minuta nismo videli nijednu pravu šansu postigao je 20-godišnji zadnji vezni Aleksandar Đorđević. A onda bomba sa 25 metara, u malu mrežu. Bonus igrač u pravom smislu te reči, kao što je prošle sezone u Inđiji bio i Mihajlo Banjac, koji je potom za 100.000 evra otišao u TSC.

Umesto njega je iz Čukaričkog došao Đorđević i izgleda da je Inđija tim potezom pogodila, jer Đorđević je neizostavan deo u timu Dejana Čelara. Iako je jasno da “zelene” i u nastavku prvenstva čeka žestoka borba za opstanak.

Što se tiče Radničkog, jeste ulazak Nenada Gavrića, koji je tek preležao Kovid-19, malo razmrdao goste iz Niša u poslednjih pola sata meča, ali to ne menja vrlo loš utisak ne samo sa ove utakmice. Jer već tri poraza vezao je Radnički i mada je u bezbednoj zoni nisu ovo rezultati koje su na Čairu najavljivali pred početak sezone.

Radničkom ostaje samo da se nada da će se Milan Đuričić uskoro oporaviti od korone, jer ekipa ozbiljno pati bez šefa struke. U poslednjih sedam kola samo jedna pobeda – ona protiv Partizana – i što je sigurno veći još veći problem: samo dva gola. Taj u minimalcu protiv crno-belih i jedan u remiju na utakmici sa lučanskom Mladosti.

Premalo za klub koji pikira da bude u vrhu Superlige, a po onome što smo videli u Inđiji nije baš ni da je rešenje na vidiku.