Inđija preskočila i Timok, petarda Žarkova, Novi Sad neosvojiv i za Građevinare

Vreme čitanja: 1min | sre. 06.10.21. | 17:25

Odigrana većina mečeva 11. kola Prve lige Srbije

Vodeći tim drugoligaškog karavana srpskog fudbala, Inđija, s tri boda napušta Zaječar. Do osme pobede u 11 mečeva zeleno-beli su došli golom u nadoknadi prvog poluvremena duela sa domaćim Timokom.

Tri boda u ovom kolu upisala je i drugoplasirana Mladost GAT, koja je savladala Rad 1:0. Novosađani su nastavili maksimalan niz na svom terenu. Ovo im je bila peta pobeda, uz samo jedan primljen gol.

"Minimalac" za slavlje bio je dovoljan i fudbalerima Javora, koji su u Beogradu savladali IMT, pa se kao trećeplasirani vraćaju u Ivanjicu. Jedini gol u meču dao je Miroslav Maričić u 12. minutu.

Najubedljiviji ove srede popodne bili su igrači Žarkova, koji su u Čajetini napunili mrežu Zlatibora. Čak 5:0 bilo je za goste iz beogradskog naselja. Po dvaput su se u strelce upisali dva Damjana - Gojkov i Dostanić, dok je jednom pogodio Mateja Zuvić.

Već otpisani Kabel nije uspeo da stigne do prve pobede, pošto je u Pančevu poražen od Železničara (2:0).