Insinjeova lepotica rešila „derbi sunca“

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.07.20. | 23:37

Napoli sustigao Romu

Uoči sezone, Napoli i Roma su bili glavni kandidati da se uz Juventus i Inter plasiraju u Ligu šampiona.

Pred kraj sezone, Napoli i Roma su u međusobnom okršaju pokazali zašto ove sezone nisu zaslužili da izbore plasman u Ligu šampiona.

Napoli je pobedom 2:1 u „derbiju sunca“ dao dobar odgovor posle onog poraza u Bergamu dok je Roma trećim porazom zaredom nastavila da krčmi bodove i ugled.

Kada se pogleda njihov večerašnji meč i kakav fudbal su ove sezone igrali Lacio i Atalanta, jasno je zašto će ova druga dva u Ligu šampiona, a Napoli i Roma u Ligu Evrope. Doduše, videćemo da li će Roma direktno jer joj sada za vratom duva i Milan dok Napolitanci imaju zagarantovanu grupnu fazu kao osvajač Kupa Italije.

Prvo poluvreme dva tima je bilo jako loše i za zaborav uz tek po jednu dobru šansu na obe strane. U drugom su se igrači donekle iskupili. Napoli je poveo golom Kaljehona sa peterca posle centaršuta Marija Ruija, ali je Roma uzvratila posle pet minuta preciznim šutem Mhitarjana sa distance.

Pobednika je na kraju rešio kapiten domaćih Lorenco Insinje predivnim udarcem u svom stilu. Iskosa, sa ivice šesnaesterca je „savio kiflu“ u suprotan ugao i još jednom dokazao da igra kao preporođen otkako je na klupu došao Đenaro Gatuzo

Jedina dobra vest za navijače Rome je da se na teren posle višemesečne pauze zbog teške povrede vratio talentovani vezista Nikolo Zaniolo.