Jedinstvo na afrički pogon grabi ka baražu PLS-a

Vreme čitanja: 2min | pet. 21.04.23. | 18:28

Ubljani lako protiv Novog Sada – 3:0

Nastavlja Jedinstvo sa odličnim igrama i sa usponom na tabeli Mozzart Bet Prve lige Srbije.

Ubljani su velikom serijom izborili plasman u plej-of, ali im se tu ambicije nisu završile. Štaviše, Jedinstvo kuca na vrata baraža za promociju u elitu, pogotovo posle današnje pobede kod kuće nad Novim Sadom – 3:0.

Impresivan meč odigrali su Ubljani, a ton igri je davao tandem iz Afrike Ibrahim Zubairu, koji je postigao vodeći gol u 21. minutu i najbolji strelac tima Kvaku Karikari, koji je svojim 11. pogotkom u sezoni postavio konačan rezultat. Između njih se „uglavio“ Marko Adamović, koji je u 65. minutu dao drugi gol za domaći sastav.

U poslednjih pet kola Jedinstvo ima četiri pobede i remi, tako da ozbiljno konkuriše za mesto u baražu.

Odigran je danas i meč u plej-aut zoni, gde je Vršac napravio preokret i na svom terenu savladao Trajal – 2:1.

Gosti iz Kruševca su poveli u 63. minutu, ali već u sledećem su Vršani izjednačili. Gol odluke postignut je u prvom minutu sudijske nadoknade.