Jokanović (© Reuters)

Jokanović zakinut za dva penala, Šefild poražen na startu

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.08.21. | 23:01

Na Bramal lejnu slavio Birmingem

Sumoran početak srpske struke na terenima Čempionšipa. Reding Veljka Paunovića je tokom popodneva poražen od Stouka, a Slaviša Jokanović na debiju za Šefild junajted pretrpeo rezultatski neuspeh u duelu sa Birmingemom – 0:1. Uz nepodeljeno mišljenje da je drastično oštećen.

Bar dva detalja imaće pravo nekadašnji strateg Partizana, Votforda i Fulama da izdvoji kao argumente da je rezultat trebalo da bude drugačiji. Tokom drugog poluvremena kad je njegov tim pritisnuo sastav Lija Bojera na njegovu polovinu, zakinut je za jedanaesterce. Da, u množini.

Najpre u 65. minutu kad je posle udarca Džona Fleka evidentno lopta u ruku pogodila Garija Gardnera. Zatim nekoliko minuta kasnije, posle prodora Sandrera Berga, ulaska norveškog veziste u kazneni prostor i očiglednog povlačenja za ruku Tahita Čonga. U oba slučaja Tim Robinson se nije oglasio, uprkos snažnim protestima domaćih fudbalera i povicima sa tribina Bramajl lejna.

Nije vredelo. Birmingem je preživeo te dve suitucije, izdržao pritisak u finišu kad je Jokanović pokušao da uvođenjem iskusnog Bilija Šarpa i Olivera Mekburnija optereti goste. Na semaforu je ostalo 0:1, kao posledica pogotka glavom Maksima Kolina već u 19. minutu.

Priliku za iskupljenje Jokanovićev sastav imaće naredne subote na gostovanju Svonsiju.